MICEZprávy

Prague Convention Bureau uspořádalo seminář pro kongresové velvyslance

Další ze série vzdělávacích a networkingových snídaní v rámci Ambassador programu Prague Convention Bureau se uskutečnila ve středu 13. ledna 2016 v prostorách Clarion Congress Hotel Prague. S více než 30 českými vědci, lékaři a dalšími odborníky se o své zkušenosti s organizováním mezinárodních kongresů a konferencí tentokrát podělil patron Ambassador programu pan Prof. MUDr. Julius Špičák, CSc., přednosta kliniky hepatogastroenterologie Institutu klinické a experimentální medicíny v Praze.

Foto: PCB
Foto: PCB

Prof. Špičák začal s organizováním mezinárodních kongresů a konferencí v roce 1992. Prvním úspěchem byla organizace workshopu Evropské endoskopické společnosti (ESGE), v rámci něhož proběhl první videopřenos paralelně z několika  endoskopických sálů.  Největší akcí pak byl prestižní Evropský gastgroenterologický  kongres UEGW 2004 (United European Gastroenterology Week), který do Prahy přilákal téměř 10 tisíc odborníků  z 60 zemí světa a jehož byl prof. Špičák prezidentem.

„Za posledních 20 let vnímám v získávání a organizaci kongresů velký posun.  Dříve se získávaly a organizovaly akce do značné míry amatérsky, dnes je kolem každé vědecké společnosti struktura  kongresových firem a agentur, které poskytují profesionální logistiku. Spolupracovat s  agenturou, která nejen zajistí kvalitní prezentaci v rámci kandidatury, ale rovněž následnou organizaci akce na profesionální úrovni je naprosto nezbytné“ zdůrazňuje prof. Špičák a dodává: „Klíčovými faktory úspěšné kandidatury pak jsou osobnost žadatele, jeho důvěryhodnost a renomé v rámci vědecké komunity podložené výsledky práce. Dále pak vědecký obsah konference, zvučná jména hlavních řečníků a v neposlední řadě atraktivita destinace.“

Cílem akce je především motivovat potenciální i stávající ambasadory ke kandidaturám na mezinárodní kongresy do Prahy a podpořit účastníky v jejich úsilí a aktivitě.

S praktickými informacemi týkajícími se konkrétní podpory kandidatur přispěli pan Zdeněk Giormani – vedoucí samostatného oddělení Czech Convention Bureau agentury CzechTourism a ředitel PCB pan Roman Muška. V rámci závěrečné diskuze mezi účastníky a přítomnými hosty byly zmíněny rovněž trendy v oblasti pořádání kongresů a faktory výběru destinace.

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button