Partnerská sekceZprávy

Prague City Tourism zvyšuje honoráře průvodcům

Partnerský článek

Od 1. března Prague City Tourism zvyšuje hodinovou sazbu všem svým průvodcům. Za služby v angličtině, francouzštině, španělštině, němčině, italštině, ruštině, polštině a slovenštině dostanou průvodci 350 Kč za hodinu, za výklad v dalších evropských jazycích obdrží 450 Kč a za procházku vedenou v mimoevropském jazyce potom 550 Kč na hodinu.

withGod, Foto: Shutterstock.com

Vzdělaný, příjemný a motivovaný průvodce je skvělou vizitkou města. Praha má tedy velký zájem na tom, aby průvodcovskou činnost prováděly vysoce kvalifikované osoby a nabízely tak kvalitní služby. Zvýšení mezd usnadní Prague City Tourism udržet si schopné a dobré průvodce a přilákat v budoucnu další.

„Jsme si vědomi, že práce průvodce v cestovním ruchu je velmi náročná. Nejde pouze o samotný výklad, průvodce musí být turistům plně k dispozici, musí umět pomoci a poradit si v nečekaných krizových situacích. Víme, že naši průvodci mají kromě rozsáhlých znalostí o Praze a nadstandardní jazykové vybavenosti i tyto schopnosti a umějí je efektivně využít. Jsme s jejich prací velmi spokojeni a chceme, aby i oni byli spokojeni u nás. Zvýšení honorářů nám v tomto směru určitě pomůže,“ říká tisková mluvčí Prague City Tourism Barbora Hrubá.  

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button