Zprávy

Prague City Tourism a Den informačních center

Ve čtvrtek 24. 10. byl mezinárodní Den turistických informačních center, kterého se účastnilo Prague City Tourism v Rytířské ulici.

V rámci tohoto dne měli turisté možnost sdílet své nejlepší či nejzajímavější zážitky z jejich výletu do Prahy a projít si kvíz spojený s procházkou – cesta centrem s různými úkoly a otázkami. Za účast a správné odpovědi pak dostali perníčky s logem Prague City Tourism. Dále si turisté mohli vyzkoušet informovat další turisty na postu zaměstnanců, mezi nejčastější dotazy patřilo, kam se jak dostat, či kde koupit jízdenky na MHD. Občas se objevily i poněkud bizarní dotazy, například „Kde mohu koupit německé nože?“ nebo „Kudy se dostanu do krematoria?“

Za rok 2018 bylo v informačních centrech Prague City Tourism zodpovězeno přes 1 600 000 dotazů, což odpovídá jedné třetině všech zahraničních i domácích návštěvníků Prahy. Díky takovému turistickému vytížení je komunikace s klienty trochu složitejší a není vždy možné si s každým klientem dlouze povídat, jedná se tedy čistě o zprostředkování požadovaných informací spolu s tipy na akce, koncerty, divadla či třeba procházky. Prague City Tourism například pořádá každý den tematické vycházky s průvodcem nebo okružní jízdy po centru. Hlavním tématem Prague City Tourism pro rok 2019 i 2020 je propagace čtvrtí mimo centrum – od roku 2015 zaznamenali velký úspěch, z původních dvou brožurek již distribuují letáčky a brožury všude po Praze a shledávají se s pozitivními reakcemi a výsledky.

Minulý měsíc byl proveden mystery-shopping ve všech pěti informačních centrech (na Václavském náměstí, ve Staroměstské radnici, na Můstku a na obou terminálech Letiště Václava Havla) a index spokojenosti vystoupal na 92 %. V rámci zkvalitňování služeb jsou všichni zaměstnanci pravidelně zkoušeni, účastní se školení a přednášek a jejich práce vyžaduje všeobecný aktuální přehled o dění v Praze a znalost cizích jazyků.

Adéla Štechová, Prague City Tourism

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button