Pozvánka na koncert a unikátní multivizuální představení nejen pro milovníky Alp

V pátek 24. ledna 2014 od 20.00 hod ve velkém sále v Národním domě na Smíchově se uskuteční česká premiéra zcela unikátního hudeního show, které je kombinací obrazových záběrů a filmových sekvencí z oblasti nejvyššího vrcholu Rakouska Großglockneru a hudby Georga Fridricha Händela, Bedřicha Smetany a dalších významných skladatelů z minulých století.

Foto: www.alpy.cz
Foto: www.alpy.cz

 

Hudební doprovod živě zajišťují krojovaní muzikanté a hudební soubory Trachtenmusikkapelle Kals am Großglockner a Iseltaler Blechbläserensemble a sólisté, zpěváci a instrumentalisté, z oblasti Východního Tyrolska.

Celé představení sestává ze tří částí: „Feuer&Eis – Oheň&Led“, „Friede Freiheit Fairness – Mír Svoboda Spravedlnost“ a „Hřeben Stüdlgrat“. Motivem představení je i historická vzájemnost Prahy a východotyrolské obce Kals am Großglockner a osobnost pražského rodáka Johanna Stüdla, jednoho ze zakladatelů organizovaného alpinismu v Evropě.

Tento koncert a multivizuální show je poslední díl celého půlročního projektu Praha – Johann Stüdl – Kals am Großglockner, který byl odstartován začátkem září t.r. na chatě Stüdlhütte a v Kalsu am Großglockner.

Součástí této vzájemnosti je i výstava Johann Stüdl – vizionář a objevitel Alp, kterou je možné shlédnout v prostorách Rakouského kulturního fóra v Praze 1, Jungmannovo náměstí 16. Výstava je otevřena v pracovních dnech do 23. ledna 2014. Více info o výstavě ZDE.

Základní vstupné je 250 Kč. Zvýhodněné vstupné 150 Kč platí pro členy Alpenvereinu sekce 608-ALPY-PRAHA-INNSBRUCK nebo pro předplatitele časopisu lidé&HORY. Vstupenky si můžete rezervovat pomocí rezervačního systému. Vstupenky je možné vyzvednout a zaplatit u CK ALPY v Praze 5 od 8.1. do 24.1. nebo v době konání koncertu přímo u pokladny v Národním domě na Smíchově. Více informací o celé show včetně možnosti rezervace vstupenek naleznete ZDE.

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button