Kam jet?MICEZprávy

Pohádka jménem Myconian Collection

Ostrov Mykonos, součást souostroví Kyklady v Egejském moři, vás nadchne typickou kykladskou architekturou – kostelíky, kapličkami a bíle natřenými krychlovými domy.

V dějinách Řecka nehrál nijak důležitou roli. Avšak i přes relativní nedostatek památek, za kterými se dnes do Řecka zhusta jezdí, přitahuje svou krásou a dokonalými službami návštěvníky z celého světa. Mykonos je zkrátka ostrov, na kterém si budete připadat jako v pohádce, zejména pokud si jako základnu pro objevování jeho krás zvolíte některý z hotelů společnosti Myconian Collection. Nejenže se tu o vás budou starat jako v pohádce, i samotný příběh Myconian Collection je vskutku pohádkový. Zakladatel společnosti George Daktylides se totiž původně živil jako řidič autobusu mezi městem Mykonos a místními doly. Pak si ale s pomocí svých bratrů založil vlastní dopravní firmu a netrvalo dlouho a už měl flotilu dvaceti autobusů. V roce 1979 si všiml rostoucí a neuspokojené poptávky po turistických službách a postavil první hotel. Jeho manželka Elefteria vařila a starala se i o úklid, k tomu ještě vychovávala děti. Rodina tehdy veškerý zisk investovala do nových hotelů a do vzdělání svých čtyř synů. Vyplatilo se, dnes patří devět hotelů této rodinné firmy, ve které všichni bratři pracují, mezi to nejluxusnější nejen na ostrově Mykonos, ale i v celosvětovém měřítku.

Avaton

Luxusní hotel vestavěný do skály vysoko nad zálivem Elia vděčí své kráse zčásti dílu přírody, zčásti umění architektů, kteří dotáhli interiéry hotelů do famózního celku. Vyhlídkové terasy i balkony pokojů poskytují přenádherný výhled, sám hotel pak, kromě jiného, i špičkové spa.

Royal

I z luxusního resortu Royal budete shlížet na nejdelší pláž ostrova Elia. Prostorné pokoje a apartmány mají samozřejmě balkony a terasy a můžete si vybrat, zda chcete mít na terase vlastní bazén, nebo pouze jacuzzi.

Utopia

Je luxusní butik hotel, jehož přepychové vily jsou vyhledávány zejména páry na svatební cestě nebo jen páry, které si chtějí užít opravdovou romantiku a přitom se i bavit. Utopia jim nabídne nejen několik špičkových restaurací a barů, ale i Thalasso spa a samozřejmě spektakulární výhled na okolí.

Imperial

V hotelu Imperial budete vodě blíž, stojí přímo u pláže Elia. I sem jezdí s oblibou mladé páry, které vyhledávají uvolněný luxus i jedinečný design. Stejně jako hosté hotelů Myconian Collection mají k dispozici hotelovou pláž přímo před hotelem.

Myconian Villa Collection

Toužíte-li po relaxaci v absolutním soukromí, právě Myconian Villa Collection je přesně to, co potřebujete. Resort vsazený do svahu nad zálivem Elia vám poskytne útočiště v luxusních a prostorných vilách, kde bude váš pobyt v ústraní doveden k dokonalosti pětihvězdičkovými službami, které vám, a právě jen vám, budou k dispozici čtyřiadvacet hodin denně. Soukromá terasa se soukromým bazénem a výhledem na tyrkysové moře, pod vámi písečná pláž s lehátkem ve stínu slunečníku určeným jen pro vás, dokonalá restaurace, nadmíru příjemný bar a Thalasso spa, to je jen zlomek toho, čím vás resort ohromí.

Little Venice

Až se budete chtít vydat ven za brány hotelů, které leží v zálivu Elia, žádný problém. Hotelový shuttle vás odveze během 20 minut do hlavního města – přístavu Mykonos. Odtud se můžete vydat na návštěvu v antice důležitého sousedního ostrova Délos. V přístavu nesmíte zapomenout na Little Venice! Původně se to tu jmenovalo Alefkandra, ale domy na břehu moře, jejichž balkony zasahují nad vodu, Benátky opravdu trochu připomínají. Kromě toho, že tu najdete bezpočet přívětivých restaurací, útulných barů a obchůdků, zažijete na konci přístavu pohled na ikonické mlýny a západ slunce, za kterým se sem sjíždějí turisté z celého světa.

Další hotely z rodiny Myconian Collection

Ne všechny hotely sítě Myconian Collection stojí u pláže Elia. Např. hotel Ambassador nad zálivem Platis Gialos, první pětihvězdičkový hotel na ostrově, představuje dokonalou ukázku současné elegance, Kyma nad městem Mykonos nabídne uvolněný luxus spojený s dokonalým citem pro detail a nádherný výhled na město, stejně jako Naia a Korali tamtéž. Každý z hotelů Myconian Collection je jedinečný, všem je však společná prvotřídní gastronomie, nádherné umístění, dokonalé služby a pozorný, leč nevtíravý personál.

Foto: Myconian Collectoin, Amara Zemplinová

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button