AkceZprávy

Podzim u Jadranu – za poklady lokálních pivovarů

Když se řekne pivo, každý si vybaví zlatavý mok v orosené sklenici. Sedět s přáteli v hospodě může být skvělé, ale pro mnoho z nás může být ještě lepší představa dopřát si oblíbený mok v přímořské restauraci s výhledem na moře, za zvuku vln narážejících na útesy. Ptáte se kde? Co třeba v Chorvatsku!

Foto: www.croatia.hr

Jadranská turistická stálice není v Česku zrovna známá jako destinace pro pivní turistiku. Většina návštěvníků zná především lokální bestsellery, Chorvatsko má však v tomto směru mnohem víc co nabídnout.

Věděli jste, že vedle proslulé slavonské kuchyně a vína je tato oblast známá i pro svou tradici ve vaření piva? Nejstarší pivovar se nachází v městě Osijek a traduje se, že pivo vyráběné zde patří k těm nejlepším. První mok byl vyroben již v roce 1697. I přesto, že kolébkou chorvatského řemeslného piva je město Osijek, bylo jen otázkou času, kdy se začnou objevovat nové menší pivovary, a že jich po celé zemi není málo. Zde vám přinášíme tip na festival, kde můžete desítky takových piv ochutnat. Pokud i vy jste milovníci moku, tuto akce byste si neměli nechat ujít během své podzimní dovolené u Jadranu.

 

Istra & Craft Beer Festival (od soboty 28. září 2019 do neděle 6. října 2019)

Opravdoví milovníci kvalitního piva, lahůdek všeho druhu a skvělé hudby si na tomto festivalu přijdou na své. Ujistěte se, že vaše cesta na konci září povede do města Poreč a vy budete součástí této nezapomenutelné jízdy. Aby i hudební zážitek byl jedinečný, zazáří zde mnoho chorvatských kapel. A navíc, vstup na tuto akci je zcela zdarma. Na závěr už jen jednu větu, která se vám v Chorvatsku bude hodit: „Jedno pivo, prosím: Molim Vas jedno pivo.“

Newsroom TTG

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button