Doprava

Podpora nového leteckého spojení

U příležitosti otevření nové linky ČSA Praha–Nice připravily České aerolinie ve spolupráci s Letištěm Praha a Atout France pro české touroperátory workshop s nabídkami francouzských profesionálů z dané oblasti.

 

Foto: archiv redakce
Foto: archiv redakce

[box]Lety ČSA z Prahy do Nice budou od června posíleny celkem na 8 spojů pro cesty tam i zpět. Letiště v Nice se stále rozvíjí, buduje se terminál 2, který má zajistit větší kvalitu přijetí, nové prostory pro letadla i rozšířit nabídku butiků. Ve stejném duchu se proměňuje terminál 1. Již první dva měsíce roku stoupl provoz o 6,1 % na 1 991 000 cestujících, a to i díky novým společnostem, které ho využívají, mezi nimi i ČSA.[/box]

Pražské letiště nabídlo informace o letišti a o skladbě českých cestujících směřujících na jih. Informace o francouzské destinaci přednesla MartineNobar z Regionálního výboru pro Côted’Azur, o Atout France informovala Tereza Wicherková.

Za pultíky stánků francouzských hostů zasedli zástupci hotelů, výborů na podporu turistiky, městských infocenter, Cannes, Vallauris i voňavkářských firem a incomingových kanceláří. Nice se snaží turistům stále vyjít vstříc i dostupnou dopravou, buduje také nový sportovní stadion a Kongresový palác. O žhavé novince, moderním kongresovém paláci v centru Juan les Pins, který má být otevřen na podzim, mluvila Laura Pelletier z Office de Tourisme et de Congrès v Antibes v superlativech. Je dílem předního architekta Jeana Jacquesa Oryho, amfiteátr je umístěn na střeše budovy s kapacitou pro 500 lidí, panoramatická restaurace nabízí krásný výhled na záliv. Poutavým místem je také Cap d´Antibes nejen po krásnou přírodní scenerii, ale i slavné vily, jako je vila Eilenroc obklopená 11 ha jedinečného parku, nazývaného perlou Riviéry, či vila La Dilecta,

K nabídce hotelů patřil dvouhvězdičkový hotel Comté de Nice, umístěný v Nice nedaleko provensálského trhu. Claudia Pedroni upozornila na pětijazyčnou vybavenost personálu, balíčky s bonusy. Kromě pokojů hotel nabízí i 12 apartmánů s kuchyňkou. Elisabeth Cassini zastupovala řetězec čtyřhvězdičkových hotelů la Collection 3A – Hotel et PlageBeaurivage má soukromou pláž na dosah ruky, klientela je rodinná či individuální.

Butikový hotel VillaRivoli v budově z období Belle époque si potrpí na francouzskou eleganci. 26 pokojů bylo nedávno renovováno, stejně jako prostor recepce. „Jsme opravdu v prostředí staré Nice, ve čtvrti hudebníků, a přitom blízko moře,“ podotýká Barbara Kimming, ředitelka hotelu. Když chtěli francouzští hosté zvýraznit přednost svých zařízení, podtrhli zejména jejich autentičnost a zcela francouzské prostředí. V kosmopolitické Nice je to opravdu předností.

Marta Jedličková

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button