Počet letů z Moskvy do Karlových Varů se od 1. října 2019 zvýší

Nízkonákladový letecký dopravce POBEDA navýší počet letů z moskevského letiště Vnukovo do Karlových Varů a zpět z dvou na pět letů týdně. Navýšení bude platit nejen do konce letního letového řádu, tedy do 26. října 2019, ale nově i po celou dobu zimního letového řádu až do 27. března 2020. Vedení Karlovarského kraje i Letiště Karlovy Vary tento krok vítají.

Foto: Letištní hala letiště Karlovy Vary/archiv KK

„Jsme velmi rádi, že dopravce POBEDA k takovému kroku přistoupil, protože to dokazuje stoupající zájem cestujících z Ruské federace o cesty do našeho regionu, a samozřejmě se to pozitivně odrazí v hospodaření letiště i v navazujících službách,“ uvedl Martin Hurajčík, náměstek hejtmanky Karlovarského kraje.

Létat se bude denně kromě úterý a soboty s příletem v 17:40 a odletem v 18:20. „Nárůst výkonů cestou spolupráce s dopravcem na trhu s reálným potenciálem a formou slevového balíčku pro sdílení rizika v období prvních 2 až 3 let po zahájení provozu, bez neúměrně vysokých finančních dotací, bude jedinou smysluplnou strategií letiště i do budoucna,“ vysvětlil Jiří Pos, jednatel Letiště Karlovy Vary.

Nízkonákladová letecká společnost POBEDA zahájila lety z Moskvy do Karlových Varů a zpět v únoru 2018. Cestujícím nabízí tarify v průměru o 20 až 25 procent nižší než u klasických dopravců. V současnosti se jedná o jedinou pravidelně provozovanou linku na karlovarském letišti. Vedení letiště dále průběžně vyhledává příležitosti pro zavedení dalších linek. Soustředí se jak na destinace, odkud by do regionu mohli přilétat turisté, např. Petrohrad, Baku, Taškent, tak i na charterové linky pro cestující z našeho kraje do přímořských destinací, jako je Turecko.

Newsroom TTG

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..