Počet českých návštěvníků Kuby roste

Každým rokem navštěvuje Kubu více a více českých turistů. O tom, co může největší ostrov Velkých Antil nejen našim turistům nabídnout, jsme na veletrhu Holiday World hovořili s paní Isabel Docampo Torres, šéfkou kubánského zastoupení pro Českou republiku, Německo, Rakousko, Maďarsko a Polsko se sídlem v Berlíně.

Isabel Docampo Torres Foto: Vlaďka Bratršovská

Isabel Docampo Torres Foto: Vlaďka Bratršovská

Kolik zahraničních turistů navštívilo loni Kubu a kolik z nich bylo z České republiky?

V roce 2013 k nám přijelo celkem 2,85 milionu zahraničních návštěvníků, tedy o 1 procento více než v roce 2012. Počet českých turistů ale zaznamenal daleko větší nárůst. Loni jich Kubu navštívilo 9145, což je ve srovnání s předcházejícím rokem více o téměř 105 procent.

Nejen Kuba, ale celý Karibik je velmi oblíbenou destinací. Jak se vyrovnáváte s konkurencí ostatních oblíbených cílů zahraničních turistů?

Nabízíme odlišný produkt. Např. do Dominikánské republiky jezdí turisté téměř výhradně do přímořských resortů, k nám jezdí za poznáním. Za poznáním kultury, přírody, měst. Turisté většinou nejdříve Kubu projedou, aby ji pořádně poznali, a pak teprve zůstanou nějakou dobu u moře, třeba na nádherném Varaderu. Velmi oblíbené je i rybaření, kterým je Kuba proslulá.

Mezi zájezdy na Kubu převažují zájezdy organizované, je možné navštívit Kubu i individuálně?

Samozřejmě. Kuba je velice bezpečná země, můžete si v Havaně půjčit auto a vrátit ho tam, kde se vám hodí, třeba až v Santiagu de Cuba na druhém konci země. Převažují ale organizované zájezdy. Spolupracujeme se všemi velkými touroperátory, u vás to jsou např. ESO travel, Čedok, Exim Tours apod.

Děkuji za rozhovor.
Naďa Rybárová

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..