Po stopách Kryštofa Kolumba v Dominikánské republice

V křivolakých uličkách hrají lidé domino, z dálky je slyšet téměř nepřetržité troubení aut, škvírou mezi dveřmi sledujeme v malé tabákové továrničce ruční balení doutníků…

Foto: Lucie Gaudlova

Foto: Lucie Gaudlova

…z otevřených oken se linou tóny merengue a bachaty, lavičky na náměstích jsou zaplněné do posledního místečka. Snad žádné jiné dominikánské město nemá takovou atmosféru jako Santo Domingo.

Třímilionové Santo Domingo je nejen hlavním městem Dominikánské republiky, ale také kulturním a historickým centrem země. Město založil v roce 1498 Kryštof Kolumbus, událost připomíná jeho majestátní socha na náměstí Parque Colón.

Foto: Lucie Gaudlová

Foto: Lucie Gaudlová

V srdci Santo Dominga je historická Zona Colonial, kam míří první kroky většiny turistů. Ta se může pochlubit například katedrálou Primada de América, která byla založená v šestnáctém století jako vůbec první kostel v takzvaném novém světě.

V roce 1991 bylo město zapsáno na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. A nejen proto by ho při návštěvě Dominikány neměl rozhodně nikdo minout.

Zastavte se při procházce uličkami Santo Dominga u rozehrané partičky domina. Místní mastí domino kdykoliv a kdekoliv – na ulici, v parku, na pláži, ale i v restauraci. Kromě zapisovatele výsledků sledují klání také náhodní kolemjdoucí, kteří se občas pro hru nadchnou víc než samotní hráči.

Foto:  Lucie Gaudlova

Foto: Lucie Gaudlova

Náš tip

Nenechte si ujít festival merengue, který se koná v červenci. V únoru zase zaplní uličky Santo Dominga nejrůznější masky, které přijíždí na populární karneval. A na podzim zajděte na baseball, ty nejprestižnější zápasy hostí stadion Estadio Quisqueya.

Lucie Gaudlova

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..