DopravaZprávy

Po čtyřech letech budou obnoveny lety z Británie do Šarm aš-Šajchu

Britská vláda zrušila čtyřletý zákaz letů do egyptského letoviska Šarm aš-Šajch, který platil od teroristického útoku na ruské letadlo. To se v roce 2015 zřítilo krátce po startu na Sinajský poloostrov, o život přišlo 224 lidí. Rusko lety do Šarm aš-Šajchu a do Hurgady zrušilo a dosud je neobnovilo.

Foto: Egypt HRG

Britský velvyslanec v Káhiře Geoffrey Adams dnes vydal prohlášení, v němž vysvětluje, že se tak Londýn rozhodl na základě úzké spolupráce odborníků na leteckou dopravu s egyptskými kolegy. „Budeme spolupracovat s těmi leteckými společnostmi, které si přejí lety obnovit,“ sdělil velvyslanec.

Britské ministerstvo dopravy oznámilo, že se na letišti v Egyptě zlepšila bezpečnostní opatření, takže je už možné obnovit provoz civilních letů.

Cestovní kancelář Tui rozhodnutí uvítala a oznámila, že bude nabízet cesty do Šarm aš-Šajchu podle zájmu zákazníků. Spokojen je také egyptský úřad pro civilní leteckou dopravu. „Je to známka důvěry v našich vztazích (s Británií),“ sdělil v prohlášení.

K útoku na ruské letadlo se přihlásila teroristická organizace Islámský stát.

O možné obnově přímých letů do egyptských letovisek z Ruska se má jednat na rusko-africkém summitu, který se koná ve středu a ve čtvrtek v Soči. Přítomen bude egyptský prezident Abdal Fattáh Sísí.

Newsroom TTG/ČTK

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button