Pláže na Gran Canarii pro fajnšmekry i nudisty

Pokud náročný návštěvník hledá kombinaci slunce a pláže, na Gran Canarii si najde každý to své. Přírodní bohatství ostrova Gran Canaria je rozmanité a jeho pláže charakteristické zlatavým pískem jsou jedinečné svou krásou, polohou i kvalitou. Nechybí kryté zátoky, nudistické pláže i místa s jemným pískem.

Charca y playa de Maspalomas Foto: www.grancanaria.com

Charca y playa de Maspalomas Foto: www.grancanaria.com

Ostrov má více jak 60 km pláží, a to od působivé pláže Maspalomas se svými 250 hektary písečných dun u moře, až po odlehlé zátoky západní části ostrova, jako např. pláž Güigüi, nebo rušná a kosmopolitní pláž hlavního města Las Canteras. Z jedné strany ostrova Gran Canaria na druhou mohou být díky vlídnému podnebí ostrova všechny pláže využívány. Ostrov nabízí také okolo třiceti nudistických pláží.

Turistická oblast s největší koncentrací hotelů a apartmánů, stejně jako všech druhů rekreačních zařízení, je také oblastí, kde najdete nejlepší pláže od Tarajalillo až po Mogán, a budete se moci těšit po celý rok suchému a slunečnému počasí. Jelikož hory zadržují mraky přicházející ze severu, je v této oblasti oslabeno působení pasátových větrů, což zajišťuje jihu ostrova stabilní slunečné počasí.

Dunas de Maspalomas Foto: www.grancanaria.com

Dunas de Maspalomas Foto: www.grancanaria.com

Vista playa y puerto de Mogán Foto: www.grancanaria.com

Vista playa y puerto de Mogán Foto: www.grancanaria.com

Na severu ostrova vyniká pláž hlavního města Las Canteras. Na této pláži chráněné přírodní útesovou bariérou známou pod názvem La Barra, se na více jak čtyřech kilometrech světlého písku prolínají místní obyvatelé s návštěvníky.

Od severu k jihu se okolo pláží rozrostly služby spjaté s námořními a přímořskými aktivitami. Výborná infrastruktura umožní návštěvníkům vybrat si mezi rybařením, plachtěním, potápěním a windsurfingem, to vše s plnou zárukou splnění jakéhokoli snu v kterýkoli den v roce.

Destinací měsíce je Gran Canaria.

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..