Thajsko

Pláž Maya Bay v Thajsku bude nejspíš letos uzavřená!

Pláž Maya Bay na ostrůvku Ko Phi Phi Leh, již proslavil známý film s Leonardem di Capriem, bude pravděpodobně na delší dobu pro turisty uzavřená. Důvodem je blednutí korálů.

Slavná thajská pláž Maya Bay trpí náporem turistů.

Thajské úřady uvažují o dočasném uzavření oblíbené pláže Maya Bay na jihu země z důvodů blednutí korálů. Sarayuth Tanthien, ředitel národního parku na ostrovech Phi Phi, uvedl, že pláž bude nejspíš nepřístupná na tři až čtyři měsíce v druhé polovině roku.

Na nádherné pláži se natáčel hollywoodský film Pláž z roku 2000, který vznikl podle románu Alexe Garlanda a v němž Leonardo di Caprio hraje hlavní roli. Ko Phi Phi Leh je jedním ze šesti ostrůvků souostroví Mu Ko Phi Phi v Andamanském moři.

Uzavření pláže by mělo přispět k revitalizaci podmořského fauny a flóra, kterou ohrožuje především množství kotvících lodí. Nedávno místní ochránci přírody zjistili, že korály blednou, což je známka poškození jejich jedinečného ekosystému. Řada vědeckých pracovníků již léta usiluje o dočasného uzavření celého ostrova, aby se přírodní prostředí mohlo obnovit.

Loni ostrovy Phi Phi navštívilo přes milion lidí a v hlavní sezoně sem dorazí i 5 000 návštěvníků denně.

Petr Bílek

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button