Chorvatská pláž Stiniva byla vyhlášena nejlepší pláži v Evropě

Dle výběru čtenářů renomovaného portálu „European Best Destinations“, pláž Stiniva na ostrově Vis byla vyhlášen nejlepší evropskou pláži. Tato chorvatská pláž zanechala za sebou nejslavnější španělské, portugalské a řecké pláže.

Foto: Chorvatské turistické sdružení

Foto: Chorvatské turistické sdružení

Výběr se provádí každý rok způsobem, že porota portálu vytvoří seznam téměř 300 nejlepších a nejkrásnějších evropských pláží. Následně více než 10.000 turistů svými hlasy vybere nejlepší pláže. Tento rok právě chorvatská pláž Stiniva získala nejvíce hlasů a usadila se na samotném vrcholu seznamu 15 nejkrásnějších pláží v Evropě. Stinivu, totiž na seznam top 15 evropských plážích zařídilo dokonce 88 procent respondentů, zatímco 66 procent z nich chorvatskou pláž umístilo na prvním místě.

Pláž Stiniva je popisována jako idylické místo na koupání v křišťálově čistém moři, které si budete pamatovat navždy. Bylo také zdůrazněno, že je pláž, vzhledem k množství přírodního odstínu, vhodná pro rodiny s malými dětmi.

Portál „European Best Destinations“ je evropská organizace se sídlem v Bruselu, a mezi hlavní aktivity organizace patří podpora evropské kultury a cestovního ruchu. Portál má důležitou roli při podpoře Evropy jako turistické destinace číslo jedna na světě a nabízí také množství turistických informací o více než 355 evropských destinací.

 

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..