Plánujete si na dovolené půjčit auto?

Pak se vám může hodit letošní vydání každoročního průzkumu spotřebitelského serveru Which?, které ohodnotilo patnáct evropských půjčoven aut.

Foto: Shutterstock

Podle zkušeností, které pro Which? v průběhu jednoho roku nasbíralo 2178 zákazníků půjčoven, je vůbec nejhorší španělská společnost Goldcar, ta skončila na pomyslném žebříčku poslední. Respondenti si stěžovali především na nezdvořilé zaměstnance a nepředvídatelné poplatky. Kvalitu této firmy nijak neovlivnil fakt, že ji koupil gigant v oboru Europecar, který má po Evropě 140 provozoven. Goldcar skončil na posledním místě již popáté za posledních šest let. Europcaru patří i společnost, která v průzkumu skončila jako druhá nejhorší – InterRent.

Pokud se chystáte na Kanárské ostrovy, nemáte se čeho obávat. Nejlepší společností se totiž ukázal být Cicar (Canary Islands Car), který po šesti letech odsunul na druhé místo společnost Auto Reisen, rovněž z Kanárských ostrovů. Upřímně řečeno, je těžké si mezi nimi vybrat. Obě společnosti mají provozovny na hlavních letištích a resortech ostrovů, cena, kterou nabízejí je konečná, a nic se neplatí ani za druhého řidiče. Cicar ale na rozdíl od Auto Reisen umožňuje i platbu v hotovosti. Z velkých půjčoven dopadla nejlépe společnost Enterprise a její sesterská firma Alamo.

A na závěr rada travel editora Which?: „Nenechte se nachytat na inzerované ceny, půjčovnu si prověřte, a ať uděláte cokoliv, rozhodně se vyhněte Goldcaru. Nemuselo by to být vůbec výhodné a mohlo by se vám i stát, že byste si nakonec přáli, abyste byli radši zůstali doma.“

Newsroom TTG

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..