AtterseeZprávy

Pivovary u jezera Attersee

Milovníci zlatavého moku si přijdou na své i u jezera Attersee, kde narazí na dva pivovary.

Foto: Copyright Privatbrauerei Kalteböck

Pivovar Kaltenböck

V malém pivovaru v obci Palmsdorf u Attersee se historie, tradice a umění života snoubí v nezapomenutelném zážitku. Vážíme si přírodního bohatství našeho regionu, proto se o něj staráme s láskou. Z nadšení pro zdokonalení původní selské produkce jsme vybrali to nejlepší: vaření piva! Z původního koníčku vznikl v průběhu let recept na naše pivo Hoangarten. Pivo Hoangarten ztělesňuje to nejlepší z regionu, ve kterém se připravuje, protože mezi přísady patří mühlviertelský chmel, hornorakouský ječmen a palmsdorfská voda z oblasti Attergau.

Na statku rodiny Kaltenböck se pivo vaří již 10 let a už 2 roky si majitelé ječmen a chmel pěstují na vlastních polích. Náš sortiment zahrnuje mimo jiné pivo Hoangarten, Kramperlbock, Pfahlbau a další pivní speciality.

http://hoangarten.at/brauerei

 

Pivovar Bierschmiede – kovaná chuť piva!

Foto: Mario Scheckenberger

Zažijte pivovarnické řemeslo autenticky a zakuste vášeň sládků. Ponořte se do pestrého světa piva – požitkářsky při lahodné svačince s ladícím výkladem o pivu nebo inspirativně při ochutnávce mnohonásobně vyznamenaných pivních specialit v útulné pivovarnické hospůdce. V připojeném obchůdku si můžete pivní suvenýry a samozřejmě všechna piva zakoupit.

Inspirací pro jméno značky byl ostatně praotec pivovaru, tehdy kovář ve Steinbachu, stejně jako samo kovářské řemeslo, které vyžaduje sílu a charakter jako žádné jiné. Tato filozofie se prolíná celým tvůrčím procesem až k nápaditým jménům piv jako „Werkstück“, „Rotglut“, Zunder“ nebo „Amboss“.

www.bierschmiede.at

 

Postupně Vám v rubrice Destinace měsíce představíme rakouský prázdninový region Attersee.

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button