PIS nabídne na letišti turistům lepší služby

Pražská informační služba (PIS) výrazně zlepšila cílení na návštěvníky hlavního města: turistické informační centrum (TIC) na pražském letišti se ze „zapadlé“ pozice uvnitř neveřejné zóny terminálu přesunulo do příletové haly. A změny čekají i další centra.

Autor: Petr Slepička, PIS

Autor: Petr Slepička, PIS

„Z průzkumů nám vyšlo, že přijíždějící turisté se v neveřejné zóně terminálu zdržují jen na nezbytně nutnou dobu a tou je vyzvednutí zavazadel. Ve veřejné zóně pak vznikala poptávka po turistických informacích a my jsme tento požadavek vyslyšeli. Těší mě, že jsme se zástupci letiště našli velmi rychle shodu,“ vysvětluje ředitelka Pražské informační služby Nora Dolanská, která od svého nástupu usiluje o ještě výraznější přiblížení PIS návštěvníkům Prahy. „Po nástupu do organizace byla jedním z mých primárních cílů optimalizace fungování TIC, jež máme ve své správě. Jako klíčový úkol jsem viděla právě přestěhování TIC na letišti z neveřejné zóny Terminálu 2 do veřejné zóny téhož Terminálu, kde probíhají přílety ze zemí Schengenu,“ uvádí.

TIC na hlavním nádraží končí

Naopak TIC v hale Hlavního nádraží uzavírá PIS v průběhu června 2013. „Po porovnání vynaložených nákladů a efektivnosti jsem došla k závěru, že TIC v hale Hlavního nádraží uzavřeme a budeme usilovat o přemístění na Václavské náměstí,“ doplnila Nora Dolanská.

Změny nastaly také u TIC v Rytířské ulici č. 31. První rozdíl, který již zaregistrovali jak návštěvníci, tak kolemjdoucí, je nové aranžmá výlohy, která je nyní tvořena ručně vyrobenými maketami dominant Prahy. „Najdete zde například hlavní budovu Národního divadla, Tančící dům nebo kostel Nejsvětějšího srdce Páně, kterému dominují funkční ručičkové hodiny,“ upřesnil Petr Slepička, ředitel PR sektoru PIS.

Směňovat peníze bude snazší

Především cizinci pak ocení novinku TIC ve vestibulu Staroměstské radnice. Během několika týdnů zde PIS plánuje uvést do provozu bankomat největší směnárenské organizace na světě Travelex. Jedná se o bankomat, který umožňuje výběr v korunách, ale i jiných měnách, přijímá nejpoužívanější typy karet, ale především nabízí odsouhlasení kurzu a výši jednotlivého výběru. „Nesouhlasím s neetickými praktikami pražských směnáren, které velkými titulky garantují kurz, na který se ale většina směňujících nedostane,“ říká ředitelka PIS. „Tento způsob směny, nebo výběru měny považuji oproti většině ostatních směnáren za jednoznačně transparentní.“

ln

 

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..