Petr Zempliner: Dětské hřiště

Ve Svaté Kateřině máme děti rádi. Jsou u nás vítány. Víc, jak sto osmdesát dni v roce. Letos jsme se rozhodli, že jim konečně dopřejeme nové, hezké Dětské hřiště. Není nic jednoduššího, mysleli jsme si. Koupíme pár houpaček za par tisíc, naši technici je smontuji, postaví a je to.

zempliner

Archiv Petra Zemplinera

Omyl. Chyba lávky. Stavba Dětského hřiště je totiž regulována předpisy Evropské unie. To jsme nevěděli. Nelze koupit nějaké houpačky. Musíme koupit  evropsky schválenou houpačku, evropsky bezpečnou.

Koupili jsme u evropsky licencovaného prodejce dvě evropské houpačky obyčejné, jednu evropskou houpačku závěsnou se dvěma evropskými sedáky, dvě evropská kyvadla, jednu evropskou třímetrovou plastovou skluzavku a jedno malé evropské pískoviště (bez písku, zato s evropskou sítí).

Stalo nás to sto dvacet tisíc korun českých. No, nekupte to.

Na každé dětské radosti, na každé houpačce, zkratka na všem, máme přidělanou podnebním vlivům odolnou  evropskou cedulku, která návštěvníka informuje, kdo je za předmětnou dětskou radost odpovědný, jaké má telefonní číslo, jak velkou nosí košili a kolik má dětí.

Teď už jenom čekáme na kolaudaci našeho evropského Dětského hřiště.

Pak už si děti mohou hrát. Evropsky ovšem!

Petr Zempliner

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..