Petr Klymec: Připojte se k nám

O zajímavém celosvětovém projektu Travel Massive, který se úspěšně zabydluje i u nás, jsme si v krátkém rozhovoru povídali s Petrem Klymcem, tváří pražské pobočky Travel Massive.

Foto: archiv P. Klymce

Foto: archiv P. Klymce

 

Můžete nám přiblížit, co je Travel Massive?

Travel Massive je globální komunita lidí, kteří pracují anebo podnikají v cestovním ruchu. Naším hlavním cílem je propojit zajímavé lidi ze všech segmentů travel businessu, kteří chtějí navázat nové kontakty a seznámit se s tím, co u nás a ve světě trenduje. Nebo dokonce mají nějaké specifické know-how, znalosti či zkušenosti a jsou otevřeni a ochotni se o ně podělit.

 

Jak Travel Massive funguje?

Travel Massive je nezisková organizace a naši členové se mohou účastnit pravidelných networkingových akcí nejen v Praze, ale kdekoliv z 95 měst na světě, kde působíme. Zároveň mohou všichni využít možností našeho nového portálu www.travelmassive.com, kde se mohou propojit s členskou základnou z celého světa on-line, jakož i publikovat profily a služby vlastních firem. Účast na našich akcích i členství v komunitě je otevřené všem z oboru a je zcela zdarma.

 

Kdy a kde vznikla iniciativa a odkdy se pořádá v Praze?

Tato iniciativa vznikla v roce 2010 v Austrálii a pak se postupně začala šířit do ostatních zemí především v Evropě a Severní Americe. V lednu 2013 se konala první akce v Praze a od té doby jsme uspořádali skoro dvě desítky setkání a naše členská základna se rozšířila na aktuálních 150 lidí z nejrůznějších oblastí cestovního ruchu. Máme zde zástupce cestovních kanceláří, aerolinek, DMC, hotelů, tradičních médií, bloggerů, vloggerů, fotografů, filmařů, startupových projektů a aplikací atd.

 

Pokud bych se chtěl Travel Massive zúčastnit, co pro to mám udělat?

Je to velmi jednoduché a rychlé. Stačí si na stránce naší chapter https://travelmassive.com/chapters/prague vytvořit kraťoučký profil v angličtině, což je práce na dvě minuty, tím se stanete členem naší komunity. Následně máte možnost kliknout tlačítko „registrovat“ u právě vyhlášené akce a hotovo. Můžete se k nám přihlásit kdokoliv, bez ohledu na pozici ve firmě či na segmentu cestovního ruchu, ve kterém vaše firma působí.

 

V úterý 9. června bude další Travel Massive. Můžete nám v krátkosti představit, o čem bude, a hlavní hosty setkání?

Toto setkání bude tematicky věnováno tvorbě zajímavého obsahu, pod heslem „The Power of a Travel Story“. Na úvod bude série zhruba deseti krátkých vystoupení členů z řad naší komunity, kteří se nabídli podělit se o svá best-practices a knot-how. Uslyšíme zajímavé tipy od bloggerů, filmových producentů, žraloků sociálních sítí a tvůrců aplikací a cestovatelských komunit. Celé to navodí atmosféru následnému volnému networkingu a zábavě.

 

Jak je to s financováním a lze se na jednotlivých akcích nějak organizačně podílet? 

Hlavním nákladem je především budování a vývoj platformy, za kterým stojí přímo sami zakladatelé Travel Massive. Samotné akce a případné pohoštění během nich organizujeme ve spolupráci s partnerskými firmami, kterým nabízíme medializaci výměnou za pokrytí nákladů spojených právě např. s pronájmem prostoru či nabídnutím pohoštění všem hostům. Jinak organizátoři jednotlivých Travel Massive chapters působí jako dobrovolníci, čili nejsme za tuto činnost nikterak odměňováni. Naše akce i členství v komunitě jsou pro všechny zcela zdarma, od firem ani od členů za účast nic nevybíráme. Hlavní benefit angažování se v organizaci Travel Massive spatřujeme právě mj. v budování silného networku, který, jak věříme, má obrovskou hodnotu. Náš pražský tým bude výhledově posilovat, pár zájemců se již ozvalo, nicméně tato příležitost je stále otevřená.

 

Jiří Andres

 

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..