Města & regiony ČRRozhovoryZprávy

Petr Čermák: Proč parkovat mimo letiště, když uvnitř je to nejen bezpečnější, ale i levnější.

Nová cenová politika parkingu na Letišti Praha, jasnější názvy parkovacích domů, motivační systém pro cestovní kanceláře a mnoho dalších novinek prozradil v rozhovoru Petr Čermák, manažer parkování na Letišti Praha.

Foto: Luděk Neužil
Foto: Luděk Neužil

 

Co jste změnili na Letišti Praha?

V první řadě jsme změnili názvy našich parkovacích domů, které jsou nyní lépe zapamatovatelné. Místo parkingu D máme parking PD HOLIDAY, který se nejvíce hodí pro dlouhodobé parkování, když jedete na dovolenou a jeho cena začíná už na 790,- Kč za 8 dní. Dále máme místo parkovacího domu C parkovací dům PC COMFORT, který je přímo u Terminálu 1 a nabízí řadu doplňkových služeb jako např. úschovnu cenností, dobití baterie,pokud se Vám vybije, myčku automobilů, kde mimochodem kompletní mytí stojí jen 479,- Kč a v ceně parkovného je voucher na menu v restauraci Praha zdarma! Posledním parkovacím domem je nově otevřený parkovací dům A neboli PA SMART, který dříve sloužil jen pro zaměstnance a firemní partnery, kdy jsme získali až 800 míst přímo u Terminálu 2 za velmi zajímavou cenu 990,- Kč za 8 dní, tedy ten kdo letí z „dvojky“ může také parkovat přímo před ní.

 

Slyšela jsem také o Aeroparkingu, to je nějaký další nový parkovací dům?

Kdepak, všechny naše parkovací domy budou mít novou společnou zastřešující značku Aeroparking, která by měla být do budoucna synonymem pro parkování přímo na letišti. Máme i novou internetovou stránku www.aeroparking.cz, která v tuto chvíli slouží jako landingpage pro naši marketingovou kampaň.Tu můžete od 1. 6. 2015, zaznamenat na internetu, outdooru a v printu.

 

Čím chcete tedy turisty přesvědčit, že mají opustit okolní parkovací plochy a svěřit auto vám?

Zejména nejlepším poměrem cena/výkon, už v tuto chvíli jsme na 8 dní levnější, než naše od letiště vzdálená konkurence GO Parking a to o celých 110 Kč na 8 dnech v parkovacím domě PD HOLIDAY. Všechna naše parkovací místa jsou krytá a nachází se přímo na letišti, nebo dokonce přímo před terminály a nikdo nechce ztrácet čas ani peníze, které si může raději užít na dovolené. A to není vše, každý kdo u nás zaparkuje, dostane balíček výhod ať už v restauracích nebo saloncích přímo na letišti.

 

Jakou spolupráci nabízíte cestovním kancelářím?

Chceme se více věnovat proviznímu prodeji a partnerství s cestovními kancelářemi, které jsme historicky zanedbávali. Máme pro ně připravený velmi zajímavý motivační provizní systém a byli bychom velmi rádi, kdyby parkování na letišti nabízely svým individuálním klientům. V případě zájmu se mohou obracet přímo na mě na email: petr.cermak@prg.aero.

Jedná se o možnost, jak si mohou cestovní kanceláře přivydělat a zároveň také získat další benefity pro svoje klienty přímo na letišti, jako například slevy na salonky, v duty free nebo jídlo v restauracích Praha a Globe.Tyto slevy a vouchery mohou přikládat do pokynů svým klientům a dát jim tak něco navíc a o to dnes jde českému klientovi především, získat co nejvíc za svoje peníze.

 

Co je vize Vaší nové mediální kampaně?

Celá kampaň má podtext „Létáme radostí“. Chceme změnit vnímání letiště u našich klientů. Aby to už nebyl stresující prostor, kde je všechno drahé. Ale aby u nás našli dobrý poměr cena/výkon neboli jsme jim dali dobrou službu za slušnou cenu.

 

To zní dobře, a co nechvalně proslulé parkoviště P1 a P2, kde stojí půl hodiny 100 Kč, stane se něco i s ním?

Lidé bohužel pořád vnímají tento prostor P1 a P2 EXPRESS, jako parkoviště, jedná se však o místo, které slouží opravdu jen pro vyložení a naložení cestujících a na to má každý 15 minut zdarma. Další zpoplatnění je spíše regulační poplatek, aby nám tam lidé nestáli delší dobu. V letních měsících a ve špičce dochází až k dopravnímu kolapsu na těchto plochách, tedy není možné je zlevnit.

 

Mají tedy lidé nějakou možnost, jak strávit s rodinou při odletu delší čas na letišti?

Ano i pro ně máme možnost ten, kdo chce odvést rodinu na letiště, strávit s ní nějaký čas na letišti máme pro něj přeci jenom výhodnou variantu a tou je u Terminálu 1 parking PC COMFORT, kde stojí hodina jen 50 Kč a přímo před Terminálem 2 parking PB ECONOMY, kde stojí hodina taktéž jen 50 Kč a to už si může dovolit opravdu každý…

 

Nemohlo by to být na automatech, když se vjíždí, napsáno větším písmem?

Od minulého týdne jsou tam nově nalepené ceníky s velkým písmem a to přímo na stojanech i platebních automatech.

 

Jaké je nejkratší dlouhodobé parkování?

Dva dny. A už v tomto momentě získá klient zmíněné výhody.

 

Víte, kolik turistů plánuje cestu na letiště autem?

Ano, zhruba 30% všech cestujících míří na letiště autem.

 

Jaká je celková kapacita parkovacích míst na letišti?

Na pražském letišti je celkem 6100 parkovacích míst, tedy opravdu máme co nabídnout.

 

Amara Zemplinerová

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button