Pestrobarevní sloni zaplavili Trevír a Lucemburk

Až do 18. října zaplavili pestrobarevní sloni Trevír a Lucemburk. Koná se tu Elephant Parade (Sloní přehlídka) –  největší venkovní výstava ve veřejném prostoru, která prezentuje 95 soch slonů vysokých přibližně 150 cm.

Foto: ElephantParade

Foto: ElephantParade

Sloni zdobící náměstí a ulice Trevíru a Lucemburku jsou dílem i řady známých osobností, jako je např. zpěvačka Katy Petty, herečka Goldie Hawn nebo návrhář Tommy Hilfiger. Sochy vznikly nejrůznějšími uměleckými technikami, spojují je zářivé barvy a materiály.

Přehlídka Elephant Parade se konala také v Amsterdamu, Londýně, Singapuru, Miláně a Kodani.  Mottem letošní přehlídky je: „Staň se toho součástí…“ .

Foto: ElephantParade

Foto: ElephantParade

Foto: ElephantParade

Foto: ElephantParade

Na závěr akce budou někteří ze slonů vydraženi na gala aukci ve prospěch Asijské sloní nadace (The Asian Elephant Foundation). Právě tato nadace se snaží za pomocí výstavy Elephant Parade©  zvýšit celosvětové povědomí o ohrožení asijských slonů a financovat tak ochranné programy udržitelnosti životního prostředí jak slonů, tak lidí. Další sochy slonů budou vydraženy na podporu charitativních projektů v trevírsko-lucemburském regionu.

Trevír a Lucemburk jsou od sebe vzdáleny 1,5 hodiny jízdy autem. Na dopravu do Trevíru z Prahy lze využít nízkonákladovou společnost Germanwings pro let do Kolína nad Rýnem a do Trevíru pokračovat autem, které je možné objednat při rezervaci letu, nebo vlakem.

[wzslider]

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..