Kam jet?Zprávy

Perly v Ras Al Khaimah

Lovení perel a obchodování s nimi bylo kdysi životním zdrojem místní komunity a hlavním zdrojem bohatství země. Dnešní rodinná farma Suwaidi Pearls je tak zároveň oknem do bohaté kulturní historie emirátu Ras Al Khaimah. 

Perly Suwaidi, nacházející se na úpatí rozlehlého pohoří Al Hajar v severním městě Al Rams, jsou jedinou perlovou farmou v regionu, která nabízí pohled na jedinečnou tradici a ekonomickou aktivitu v minulosti. Prohlídka perlové farmy je jednou z unikátních kulturních zkušeností v Ras Al Khaimah, která láká návštěvníky z celé země i mimo ni.

Exkurze je zajímavá hned od začátku, kdy návštěvníci nastupují na tradiční loď lovců perel, aby se dostali na perlovou farmu. Farma o rozloze čtyř tisíc metrů čtverečních produkuje 40 000 implantovaných ústřic ročně s 60% úspěšností, přičemž ovšem pouze 10% perel má nejvyšší kvalitu.

Speciální prohlídková trasa pomáhá návštěvníkům seznámit se s historickým významem lovení perel a nahlédnutím do života perlových potápěčů, po němž následuje pohled do procesu „kultivovaných“ perel v současné době. Vrcholem prohlídky perlové farmy je řada aktivit, včetně zážitku z otevírání ústřic, potápění pod vodou (najdětě svou perlorodku), projížďka mezi mangrovníky a tradiční oběd připravený místními ženami.

Více info:

Webové stránky RAK TDA

Facebook

https://www.suwaidi-pearls.com

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by vás zajímat
Close
Back to top button