Penze nebo investice v Karibiku: Dominikánská republika

Partnerský článek

Dominikánská republika je jednou z nejoblíbenějších exotických destinací nejen mezi turisty, ale i pro zahraniční penzisty a investory. Deník Huffington Post sestavil žebříček pěti nejlepších míst, v němž vedle ekonomických faktorů zohledňuje i bezpečnost, klima a vztah místních k cizincům. Na tomto prestižním seznamu se umístila také Dominikánská republika.

Bahía de Samaná Zdroj: Národní turistický úřad Dominikánské republiky

Bahía de Samaná Zdroj: Národní turistický úřad Dominikánské republiky

Dominikánská republika je bezpečnou destinací se stabilní vládou a rychle rostoucí ekonomikou, která je navíc cenově dobře dostupná a nabízí i zajímavé daňové pobídky. Nízké náklady na život, nízké ceny pronájmů, celková kvalita služeb a rozvinutá infrastruktura jsou hlavními důvody, proč zde hledat investiční příležitosti nebo se sem v penzi přestěhovat.

Nízké životní náklady

Podle Huffington Post je v Dominikánské republice možné pohodlně žít s rozpočtem 1 200 USD na měsíc. Dominikánská vláda je navíc velmi vstřícná k zahraničním penzistům. Celý proces nákupu nemovitosti je díky příznivým investičním pobídkám poměrně snadný. Je potřeba se prokázat dokladem, že důchodový příjem činí měsíčně 1 500 USD. Koupě nového apartmánu, vzdáleného pět minut od pláže, pak vychází v průměru přibližně na sto tisíc amerických dolarů. A kde se penzistům žije nejlépe? Nejznámější Punta Cana je spolu s La Romana považována za nejdražší letovisko ostrova. Nejlépe rozvinuté služby a zázemí pro penzisty nabízí severní pobřeží, konkrétně města Puerto Plata, Sosúa a Cabarete. Tisíce expatriotů z Evropy pak našlo domov na poloostrově Samaná na severovýchodě země.

Sofistikovaný životní styl

Dominikánská republika je oblíbená pro své bílé písečné pláže v kombinaci s koloniálními památkami, moderními nákupními centry, divadly a muzei. Deník Huffington Post současně poukazuje i na sofistikovaný životní styl, podobný evropskému, a přívětivost místních obyvatel. Řeč je především o městečku Las Terrenas na Samaná, kde žije početná francouzská a italská komunita. Tropické pralesy, tyrkysové moře a nekonečné háje kokosových palem dělají z tohoto místa pravý karibský ráj.

Pohled z Casa Colonial Zdroj: Národní turistický úřad Dominikánské republiky

Pohled z Casa Colonial Zdroj: Národní turistický úřad Dominikánské republiky

Vyspělá infrastruktura

Dominikánská republika v posledních letech zaznamenává nebývalý rozvoj v oblasti infrastruktury, jako jsou mezinárodní letiště, nové dálnice a cesty, díky kterým je cestování mezi metropolí a jednotlivými ostrovními regiony mnohem rychlejší. Mezi Dominikánskou republikou a evropským i americkým kontinentem operují celoročně pravidelné letecké linky. V zemi najdeme celkem osm mezinárodních letišť, která obsluhují hlavní plážové destinace a dále metropolitní oblasti Santo Domingo a Santiago. Právě dopravní dostupnost výrazně napomáhá snižovat každodenní životní náklady.

Přívětivé investiční pobídky

Pro investory je koupě nemovitosti v Dominikánské republice zajímává zejména z důvodu příznivých cen domů a nízkým životním nákladům. Příjemné klima po celý rok, popularita destinace a s ní související stoupající návštěvnost způsobují, že se vložené finance investorům rychle vrací zpět. Dominikánská vláda nabízí zahraničním investorům či penzistům přívětivé daňové pobídky. Zahraniční podnikatelé v cestovním ruchu získají podle zákona 158-01 úlevy na daně z příjmů, z nemovitostí, DPH, na převody nemovitostí a dovozní cla. Zahraniční rezidenti navíc v Dominikánské republice neplatí žádné daně z příjmů vydělaných v zahraničí, ani z důchodů zaslaných domácí bankou.

Domek na pláži - Puerto Plata Zdroj: Národní turistický úřad Dominikánské republiky

Domek na pláži – Puerto Plata Zdroj: Národní turistický úřad Dominikánské republiky

O Dominikánské republice:

Dominikánská republika patří mezi nejoblíbenější turistické destinace Karibiku. Zabírá přibližně dvě třetiny ostrova Hispaniola, který se nachází jihovýchodně od Floridy. Tato destinace je po Kubě druhou největší zemí v Karibském moři, kde se hovoří španělsky, a má velmi různorodou krajinu. Najdeme zde nekonečně dlouhé panenské pláže, tropické pralesy i horské oblasti. Cestovní ruch patří mezi nejrychleji rostoucí průmyslová odvětví v zemi. Dominikánská republika má pět hlavních turistických oblastí, kterými jsou Boca Chica – Juan Dolio, Punta Cana – Bávaro, La Romana – Bayahibe, Samana – Las Terrenas a Puerto Plata – Cabarete – Sosua.

 

Národní turistický úřad Dominikánské republiky

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..