Pavel Mandys: V Mariánských Lázních o novináře nestojí

Pavel Mandys

Pavel Mandys

Novináři rádi cestují za golfem. Někteří dokonce natolik rádi, že si pro tento účel vytvořili pravidelný týmový turnaj. Respektive dva: jeden, ten starší a větší, se jmenuje Mistrovství Evropy novinářů hrajících golf, druhý, o něco menší a mladší, se nazývá Nations Cup. Pro letošek jeho pořadatelství připadlo na Českou republiku a já jako kapitán jsem se ujal organizace.

Nebylo to zase tak těžké. Už dopředu jsme byli domluveni s hřištěm v Mariánských Lázních, které pak podle předpokladů novináři ze sedmi západoevropských zemí obdivovali pro jeho stáří, historii, design i skvělý stav. Podobně byla akce dlouho dopředu dojednána s hotelem Morris, jedním ze dvou, které jsou hřišti nejblíže. Nejednalo se o takzvaný press trip, tedy výlet hrazený hostitelem, za což se novináři odvděčují články. Všichni účastníci si sami platili za ubytování i za hru na hřišti, jakkoliv to samozřejmě byly částky výrazně nižší než ceníkové.

I po zkušenostech s předchozími turnaji (zejména tom u německého Schwerinu v loňském roce, který místní centrála cestovního ruchu využila k maximální propagaci města i spolkové země Meklenbursko – Přední Pomořansko) mi přišlo přirozené, aby se do turnaje nějak zapojilo město Mariánské Lázně. Přece jen, zhruba padesát novinářů ze západoevropských médií nemají pět kilometrů za městem každý den. Absolvoval jsem schůzi Komise pro lázeňství a cestovní ruch mariánskolázeňské radnice, kde jsem vyložil, o co se jedná. A předpokládal jsem, že když po nikom nechci ani peníze, jen zorganizovat pro hosty večeři, kterou by zástupci města využili k tomu, aby novinářům předestřeli jeho krásy a zajímavosti, půjde spíše o konkrétní detaily. Jaké pak bylo mé překvapení, když zhruba měsíc po schůzce komise, na níž se všichni tvářili velmi vstřícně, přišel strohý mail, že radnice „není schopna zorganizovat propagační akci“ a „zříká se jakékoliv formy spolupráce“.

To překvapení v sobě nemělo prvek zklamání nebo rozhořčení. Turnaj jako takový podporu města nepotřeboval, hosté si jej zaplatili sami a přidaly se Plzeňský Prazdroj, Danubius Hotel Group, Kolonáda, PIS – PCT a ČGF, jejichž manažerům došlo, že za minimální prostředky se jim může dostat vítané pozornosti zahraničních médií. Spíše mne překvapilo, že v komisi nebo jinde na radnici zjevně nesedí lidé kompetentní natolik, aby si uvědomili, jakou šanci propásli.

Ten stav na radnici byl nicméně nejspíš dobře znám obyvatelům Mariánských Lázní, kteří stávající vedení v nedávných volbách vyhnali. A jako suverénně nejsilnější si zvolili Pirátskou stranu.

Pavel Mandys

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..