Partnerská sekceZprávy

Páté zimní Tourism X Games pod tatranskými štíty zalévalo jarní slunce

Partnerský článek

Do malebného prostředí sluncem zalitých štítů Vysokych Tater se v pátek 6. dubna sjeli účastníci už pátého ročníku Zimních Tourism X Games. Na břehu Štrbského plesa se pod skokanskými můstky utkalo třicet tříčlenných týmů z oblasti cestovního ruchu v rozmanitých zábavných disciplínách. Při neformálním sportu si nejen měří své síly, ale také mohou s kolegy z oboru probrat novinky, trendy, hlubší spolupráci – anebo se jen tak pobavit.

Foto: Tourism X Games

Nejobávanější pověst tentokrát provázela biatlon s laserovou střelnicí, nejvíce křiku se ozývalo z jízdy na raftovém člunu, nejvíc tatranské atmosféry vykouzlilo nošeni krosen po vzoru místních nosičů. Ale všechny disciplíny vyloudily na tvářích účastníků smích a veselí, sluneční paprsky a fyzická námaha je navíc zbarvily dočervena. Sjezdařského slalomu se účastnil pouze jeden z týmu, obávaná biatlonová štafeta se odehrávala na 400 metrů dlouhém oválu, kde každý absolvoval dvě kola, v závěru prvního pak na střelnici trefoval pět terčů osmi výstřely, s trestnými koly za netrefené terče. Nevšední zážitek představovala štafeta ve slalomu na sněžné trojkolce, na které se každý sesmekl z kopce a pak ji musel honem vytlačit zpátky nahoru. Velikánské housenky připomínal pohled na závodníky disciplíny s názvem Ski & drink štafeta. Stojící za sebou s nohama na dvou prknech – „lyžích“, které si přidržovali provázky, se museli přesunout k „baru“, společně se napít ze skleniček připevněných na další „lyži“ a potom se šupito presto vrátit zpátky. Zábavné disciplíny doplňoval ještě discgolf, kde se každý z týmu trefoval létajícím talířem do koše z devíti různých vzdáleností: „Pětkrát za sebou jsem se trefila, ale jakmile mě pochválili, jak mi to jde, už ani jednou,“ stýskala si Klára Badinková, ředitelka českého zastoupení slovenského cestovního ruchu.

Prostředí Vysokých Tater nejvíc připomněla Sherpa rallye, kde se běžci museli popasovat s nákladem horského nosiče, a tak vrávorali pod nezvykle vysokým těžištěm, když v místy hlubokém sněhu přenášeli krosnu i s nákladem po vyznačené trati. Život horských nosičů v Tatrách, kteří představují evropské unikum, přiblížil účastníkům akce i dokument Pavola Barabáša s názvem Sloboda pod nákladom, promítaný v pátek večer v prostorách překrásného hotelu Patria, kde byli všichni ubytováni. Závěr prosluněného závodního odpoledne patřil mimosoutěžní japonské koulovačce Jukigassen. Taktickou a dynamickou hru sledovali v paprscích zapadajícího slunce se zájmem všichni zúčastnění.

Večerní slavnostní vyhlášení výsledků ozdobily róby přítomných dam ve stylu první republiky. „Nejnáročnější byl biatlon a nejvíc mě bavil slalom ve sjezdu,“ svěřil se člen vítězného týmu Ministerstva průmyslu a obchodu Slovenské republiky Igor Pavle. Na druhém místě skončil tým novinářů z Prahy Czech Media Friends I.: „Trénuju jednoduše tak, že chodím běhat, a také mám svoje lekce TRX v Euforii Fitness,“ prozradila stříbrná Petra Šmídová, bývalá profesionální tanečnice na mezinárodní úrovni a milovnice adrenalinových sportů a motorek. Svoji radost pak všichni vytancovali na diskotéce v baru.

„Jsem velice ráda, že se letošní zimní Tourism X Games podařilo zorganizovat ve spolupráci se slovenskými kolegy z cestovního ruchu a vzešlo z toho setkání ke 100letému výročí v krásném prostředí Vysokých Tater. Štrbské Pleso se potvrdilo jako ideální místo k pořádání takovéto akce, počasí vyšlo skvěle a desítky účastníků se náramně bavily. Akce mě opět nadchla jak perfektní organizací, výběrem netradičních disciplín, tak i přátelskou atmosférou,“ komentuje ředitelka agentury CzechTourism Monika Palatková.

Tourism X Games, sportovní hry týmů, které tvoří nadšenci z oboru cestovního ruchu, se pořádají od roku 2014 v letní a zimní verzi. Od prvního ročníku ve Sportrelax centru Monínec se již uskutečnily v Peci pod Sněžkou, ve Žďáru nad Sázavou, ve ski areálu Liberec, v Koutech nad Desnou, v Železné Rudě a v Rumburku. Letošní ročník zaštítily firmy Czech Tourism, Česko – země příběhů, Ministerstvo dopravy a výstavby SR a další subjekty.

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button