Jeseník: Lázně zahájí sezónu

O víkendu 17. a 18. května slavnostně zahájí lázeňskou sezonu Jeseník.  Město v srdci jesenických hor ožije koncertem Petra Bendeho a populární skupiny Čechomor. Největší jesenický svátek zpestří sobotní příjezd historického parního vlaku Vincenz Priessnitz.

Zdroj: www.jesenik.org
Zdroj: www.jesenik.org

Program začne už v pátek 16. května a bude probíhat až do neděle 18. května. Organizátoři slibují zábavu pro celou rodinu, spoustu kulturních akcí, rodinné soutěže, jarmark, zvučná jména českého i polského hudebního nebe a samozřejmě i příjezd zakladatele světové hydroterapie Vincenze Priessnitze s doprovodem.

Historický parní vlak Vincenz Priessnitz bude vypraven ze Šumperka v sobotu 17. května. Ačkoliv si budou muset milovníci železniční historie přivstat, ze Šumperku vlak vyjíždí již v 6.40, čeká je jistě nezapomenutelný zážitek. V čele vlakové soupravy, která se bude lopotit do jesenických hor a mezi hluboká údolí Slezského Semmeringu, pojede parní lokomotiva přezdívaná „Ušatá.“ „Nostalgickou atmosféru umocní i historické vozy, vlakový doprovod v dobových uniformách nebo ukázky doplňování vody do parní lokomotivy,“ těší se sama starostka města Marie Fomiczeowá. Po příjezdu do Jeseníku, plánovaném na 9.20 hodin, vás čeká slavnostní zahájení sezony na jesenickém Masarykově náměstí a opravdu pestrý odpolední program v areálu Priessnitzových léčebných lázní, jehož pomyslnou třešničkou bude podvečerní vystoupení kapely Čechomor.

Více se o příjezdu historického parního vlaku do Jeseníku a programu zahájení lázeňské sezony můžete dozvědět na www.jesenik.org.

red

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button