Parkhotel: Vítejte ve zlatých šedesátých letech

Parkhotel blízko pražského výstaviště už dávno není tím, čím býval. Jeho zevnějšek se sice od 60. let minulého století nezměnil, interiéry však ano, naneštěstí k horšímu.

Foto: Archiv Parkhotel

Foto: Archiv Parkhotel

Hotel má ale veliké štěstí. S nedávnou změnou majitele dostal i novou generální ředitelku a ta hodlá jeho interiérům navrátit původní vzhled.

„Chci vrátit Parkhotelu jeho dřívější slávu a dobré jméno,“ říká generální ředitelka hotelu Monika Hilm.

Interiéry 60. let bývaly úzce spojeny s architekturou, a tak když se interiér změní, dojem z celého objektu se ztrácí. A to se právě Parkhotelu stalo. Proto hodlá paní Hilm začít na počátku příštího roku se smělou rekonstrukcí, která vrátí hotelu jeho původní lesk. V únoru se budou rekonstruovat konferenční místnosti a bar – mimochodem bar býval v 60. a 70. letech minulého století nejdelším a nejmódnějším barem v Praze, v dubnu přijde na řadu restaurace, v květnu recepce a kavárna a v červnu bude vybudováno fitness a wellness centrum, které nyní hotelu chybí.

„Doufáme, že v půlce července bude vše hotovo,“ říká paní Hilm. Podle ní má hotel velké štěstí, že noví majitelé, skupina Daramis, nehodlají vydělávat na každém čtverečním metru hotelu, a tak je možné navrátit jeho veřejným prostorám původní vzdušnost. Zárukou toho, že se to podaří, je i spolupráce hotelu s paní profesorkou Alenou Šrámkovou, autorkou původních interiérů hotelu.

Foto: Archiv Parkhotel

Foto: Archiv Parkhotel

Zatímco rekonstrukce veřejných prostor by měla být hotová v půlce příštího roku, hotelové pokoje zatím zásadní rekonstrukci nepotřebují. Příští rok dostanou jenom nové televizory, přehozy přes postele, polštáře apod., důkladnější renovace přijde až v roce 2016.

Hotel je označen čtyřmi hvězdičkami, do zahraničí se však prodává pouze jako tříhvězdičkový. „Naším cílem je udělat z něj opravdové čtyři hvězdy,“ poznamenává paní Hilm.

Spolu s renovací interiéru hotelu totiž přijde i renovace v oblasti služeb. Hotel např. neměl žádné standardy a zavedené postupy, kterými by se zaměstnanci měli řídit. I to se rychle mění. Protože jak říká paní Hilm, hotel je i o lidech, kteří tam pracují.

Parkhotel má docela dobrou obsazenost, letošní roční průměr bude asi 65 procent. Složení jeho hostů se ale do budoucnosti změní. Teď hotel navštěvují především autobusové zájezdy, počítá se však s posunem směrem k obchodní klientele a konferenčním hostům. Vybavení na to hotel rozhodně bude mít. Do 60. let se totiž vrací jen design, technologie budou naopak ty nejmodernější. Například po celém hotelu wi-fi zdarma s rychlostí 80 MB za sekundu a připojit budete moci neomezený počet zařízení. A čtyři nové moderně vybavené konferenční místnosti pojmou až 200 lidí.

  nr

Enter the text or HTML code here

Jeden komentář

  1. Docela se těším, jak to bude vypadat, z dětství mám hezké vzpomínky, tak snad si je nepokazím.

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..