ThajskoZahraničí

Pandy v Chiang Mai

Město Chiang Mai je poměrně známé. Doi Suthep, manufaktury, noční trhy, výlety za trekingem, orchidejovými zahradami, do sloní vesnice. V tomto městě je také Zoologická zahrada, nacházející se na úpatí hory Suthep vedle Univerzity v Chiang Mai.

Foto: archiv TAT
Foto: archiv TAT

Zoo láká návštěvníky především na ne zcela obvyklá zvířata – medvědy panda, které sem zapůjčila Čína. Párek medvědů (Chuang Chuang a Lin Hui) tady zůstane až do roku 2023, jako součást výzkumného projektu chovu pandy veliké. Chov obou pand je úspěšný a v roce 2009 se jim narodil potomek Lin Pink. Více informací naleznete ZDE.

V zoologické zahradě v Chiang Mai je toho mnohem více ke zhlédnutí, než jenom pandy – i když ty jsou pro návštěvníky významným tahákem. Minulý rok se zde narodilo mládě jestřába, kočkodanů a dokonce i mláďata bílých lvů. Zoo také nabízí netradiční zážitky, jako je sněhový dům, kde návštěvníci mohou zažít imitaci jižního či severního pólu se sněhovou bouří, nebo také obrovské mořské akvárium s nejdelším mořským tunelem jihovýchodní Asie – v jednom z největších ekosystémů naší planety žije až 2 000 druhů mořských živočichů.

Zoologická zahrada se nachází na úpatí hory Suthep vedle Univerzity v Chiang Mai.

 

Destinací měsíce je v říjnu Thajsko. Více článku najdete ZDE.

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button