Ötztal: Špičková gastronomie na vrcholcích hor

V prosinci 2013 otevřou Söldenské lanovky na vrcholu lyžařského střediska Gaislach­kogl nový, inovativní a designový restaurant ICE Q.

Foto: Ötztal Tourismus

Foto: Ötztal Tourismus

Pozoruhodný architektonický projekt, ale i další novinky rakouského Ötztalu přijeli do Prahy představit paní Carmen Fender, marketingová manažerka Ötztal Tourismus, a Jakob Christian Falkner, marketingový manažer horských lanovek v Soldenu.

Od června do prosince 2013 vzniká na Gaislach­koglu stylový restaurant ICE Q s obsluhou na vysoké úrovni, s „Alpine Cuisine“, kulturou vína, 132 místy uvnitř a 80 místy na terase a další slunnou terasou na střeše. „Návrh pochází – stejně jako design tří stanic lanovky – z pera renomované tyrolské architektonické kanceláře Obermoser. Prosklená fasáda otevírá nové perspektivy a pohledy na mohutný svět hor Ötztalu a dělá celou budovu lehkou a transparentní – vrchol Gaislachkoglu tak společně s horní stanicí lanovky proměňuje v architektonicky patrně nejpůsobivější lyžařské středisko Tyrolska,“ upřesnil architektonický záměr J. Ch. Falkner.

S návazností na futuristickou lanovku Gaislach­koglbahn se tento nový kulinářský vrchol stane multifunkčním a kompletně bezbariérovým gurmetským zážitkem 3048 metrů nad mořem. Jedná se o nejvýše položený restaurant v lyžařské oblasti a na nejvyšší úrovni je také zdejší kuchyně. „Alpine Cuisine je nadepsáno na exkluzivním jídelním lístku, kuchyně oblasti Alp se zde – samozřejmě za použití těch nejkvalitnějších produktů – servíruje v moderním stylu, doprovázená špičkovými víny rakouských a zahraničních vinařů. Víno je vůbec centrálním motivem gastro­nomické nabídky. Nabízí se mimo jiné „Pino 3.000er“ – cuvée ze tří druhů révy, které zraje v sudech právě na vrcholu Gaislachkoglu. Za pěkného počasí si budete moci vychutnat novou vyhlídku „Gourmet View“ u pěkně prostřených stolků k stání na slunné terase s vybranými pochoutkami a vhodnými nápoji,“ přiblížila gastronomickou nabídku restaurace C. Fender.

S uvedením nové lanovky na Gaislachkogl do provozu v prosinci 2010 byla v söldenském lyžařském středisku č. 1 nastavena nová laťka: Design, technika a přepravní výkon nejvýše položené lanovky na třech lanech na světě určují měřítka pro budoucnost. Zařízení v sobě spojuje hned několik rekordů a superlativů: Světový rekord v přepravním výkonu 8místné kabinkové lanovky s kapacitou 3600 osob/h, světovou premiéru první lanovky na třech lanech s inovativní koncepcí a nejvýše položenou lanovku na třech lanech na světě. Konstrukce ze skla a oceli je budována na věčně zmrzlé půdě, a aby odolávala sesedání a posuvům zmrzlé půdy, museli provozovatelé Söldenských lanovek založit nový vrcholový restaurant – podobně jako u sousední horní stanice lanovky – na stavitelných a posuvných základech. Kromě restaurantu s obsluhou a terasou skrývá čtyřpatrová budova také „Top-Lounge“ – 80 m2 multimediálního prostoru s terasou pro prezentace, mítinky, jednání a další exkluzivní akce. Úplně nahoře na střeše si návštěvníci mohou vychutnat výhledy pod širým nebem. Tato střešní terasa je – a to je další senzace – visutým mostem spojena přímo s vrcholem Gaislachkoglu. Celá budova je bezbariérová a přístupná jak pro maminky s dětskými kočárky, tak pro vozíčkáře.

ln

Tyrolský Ötztal v zimě 2013/2014

 

Sölden připomíná velký operní dům, jeho ledovcová aréna se dvěma lyžařskými oblastmi Rettenbach a Tiefenbach zahájila pro „nejvášnivější fanoušky“ letošní zimní sezonu už začátkem září. Ve dnech 26.–27. října tu sezonu sportovního zápolení lyžařských hvězd z celého světa zahájily závody světového poháru v alpském lyžování AUDI FIS Skiweltcup Opening. V polovině listopadu tu startuje pravidelný lyžařský provoz na všech sjezdovkách.

 

Obergurgl-Hochgurgl, druhé špičkové lyžařské středisko ve výšce 1930 metrů v zadní části údolí Ötztal, obklopené majestátními třítisícovkami, oslaví příchod zimy jako první neledovcová lyžařská oblast v Alpách už 14. listopadu. Na všechny ty, kteří se nemohou dočkat sněhu, tu čekají speciální nabídky a také legendární zahajovací party v „zimním paláci“.

 

Třetí největší lyžařská oblast, Hochoetz, nacházející se na začátku alpského údolí s délkou 70 kilometrů a s výškami od 700 do 2000 metrů nad mořem, otevírá své sjezdovky 13. prosince a jako pravý specialista orientující se na rodiny s dětmi přichází s nabídkou úsporných paušálních balíčků.

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..