Workshopy

ÖTSCHER:REICH – Alpy a my: Dolnorakouská zemská výstava 2015

„ÖTSCHER:REICH – Alpy a my“ se jmenuje letošní Zemská výstava 2015, kterou můžete vidět v Frankenfels-Laubenbachmühle, Neubrucku a nově zřízeném centru národního parku Ötscher-Basis Wienerbruck v rakouském regionu Mostviertel.
Ötscherreich_Alpy a my
Foto: Niederösterreichische Landesausstellung
Dolnorakouská zemská výstava 2015 „ÖTSCHER:REICH – Alpy a my“, která zahrnuje dvě výstavy, se koná v dolnorakouském Mostviertlu: výstava ve Frankenfels-Laubenbachmühle v provozním centru čerstvě zrekonstruované Mariazellské dráhy vypráví o historii obyvatel alpského prostoru. Středobodem výstavy na zámku „Töpperschloss“ v Neubrucku jsou Alpy a dobývání a zpracování místních surovin, především železa.S Mariazellskou dráhou se můžete vydat dál k novému centru národního parku Ötscher-Basis v Wienerbrucku. Impozantní Ötscher je nejvyšší horou Mostviertlu. Tady můžete objevit jeden z nejkrásnějších výstupů v „ÖTSCHER:REICH“ – buď na naučné stezce s průvodcem národním parkem nebo na pěší tůře k soutěskám a vodopádům Ötscheru. Vyškolení průvodci přírodou vás doprovodí k 15-ti „ÖTSCHER:REICH“-zastávkám „Landesschau 2015“. Cestovní příručky a turistické mapy jsou součástí katalogu Alpské výstavy.
Termíny: 25. duben – 1. listopad
Jazyk: NJ, ČJ na poptávku (od 20 osob)
wein0426
Foto: weinfranz.at

Hluboké rokle, vzdušné výšky!

Prozkoumejte Ötscherské příkopy a poznejte tradiční horskou chatu!
Potoky a malé říčky se po staletí zařezávají do vápencového masívu Ötscheru a vytvářejí tak hluboké rokle, bizarní skalní útvary a ohromující vodopády – zkrátka: jednu z nejkrásnějších a nejzajímavějších turistických tras v zemi.
1. den:
Příjezd ke vstupu do přírodního parku Wienerbruck (ideálně po železnici Mariazellerbahn). Zde obdržíte kartu Wilde Wunder Card a vstupenku do parku. Vaše trasa začíná sestupem po stezce kolem vodopádu Lassingfall (Lassingfallweg), kolem historické elektrárny Stierwaschboden do Ötscherských příkopů (Ötschergräben). Po přibližně 2 hodinách se nabízí k odpočinku a posezení původní chata Ötscherhias, než se vydáte na cestu kolem vodopádů Mirafall a Schleierfall k prastaré ale s velkým citem nově opravené horské chatě Vorderötscher. Zde se ubytujete a v útulném prostředí povečeříte.
2. den:
Po snídani následuje výstup z rokle nahoru na horské pastviny pohoří Gemeindealpe. V chatě Terzerhaus se naskýtá možnost posilnění s nádherným výhledem na jezero Erlaufsee, na Mariazell a pohoří Gesäuse. Z Mitterbachu se vrátíte po Mariazellské železnici zpět do Wienerbrucku.

Služby zahrnuté v ceně:

  • 1 noc ve dvoulůžkovém pokoji s polopenzí z regionálních pochoutek v horské chatě Vorderötscher
  • Karta Wilde Wunder Card (včetně vstupenky na Dolnorakouskou zemskou výstavu 2015 a do více než 40 zajímavých míst regionu)
  • Poukaz na konzumaci v hodnotě 10,– EUR v chatě Terzerhaus
  • Jízda po úzkokolejce Mariazellerbahn z Mitterbachu do Wienerbrucku
  • Turistická mapa „Lust aufs Wandern“ (Chuť na pěší túru)

Informace o ceně:
Cena na osobu ve dvoulůžkovém pokoji od 89,- EUR

Cena bez pobytové taxy, bližší informace na: www.niederoesterreich.at/taxen

Období platnosti:
květen až říjen 2015

Přátelské poradenství a rezervace:
Mostviertel Tourismus GmbH
T: +43 7416 521 91
E: info@mostviertel.at
W: www.mostviertel.info

 

Nabídka pro cyklisty:

Podél krásného modrého Dunaje nebo stinnými lesy; ať se rozhodnete pro jakýkoliv cíl – poznávání krajiny ze sedla kola patří určitě k nejkrásnějším možnostem cestování! Více zde.

Stáhněte si cyklistickou mapu Rakouska zde.

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button