ThajskoZprávy

Ostrov Koh Kood (východní Thajsko)

Ostrov Koh Kood (někdy také Koh Kut) najdete v blízkosti kambodžských hranic. Přesto, že se jedná o čtvrtý největší ostrov Thajska,  je mnohem tišší a méně rozvinutý než sousední ostrov Koh Chang. Je to stále místo s panenskou přírodou, jako stvořené pro odpočinkovou dovolenou.

Foto: archiv TAT
Foto: archiv TAT

Poměrně plochý ostrov je pokrytý bohatými  lesy, kokosovými a kaučukovými plantážemi. Na Koh Kood naštěstí  ještě tolik nepronikl  turistický ruch, takže si stále chrání svou krásnou přírodu a především čisté pláže s průzračným mořem kolem. Pláže jsou písčité s jemným pískem. Mezi nejkrásnější patří Ta Pho Beach, Khlong Chao Beach, Thakian Beach nebo  Phrao Beach. Můžete se zde věnovat šnorchlování (ostrov je obklopen krásnými korálovými útesy), rybaření, výletům do vnitrozemí za vodopády (třípatrový vodopád Nam Tok Khlong Chao si nenechte určitě ujít, můžete se zde i vykoupat; v roce 1911 jej dokonce navštívil tehdejší král Rama IV.), lodním výletům na okolní ostrovy, můžete se vydat do místní malé rybářské vesnice Aow Salad a koupit si čerstvé plody moře a samozřejmě i strávit krásný líný den na pláži.

To, že ostrov ještě není tolik turisticky zasažený, neznamená, že zde nenajdete kvalitní služby a ubytování. Naopak – tento ostrov je vyhledáván turisty střední až vyšší třídy. Je to také oblíbený cíl svatebních cest.

Původní obyvatelé jsou Thajci a Khmerové, kteří sem přišli z Koh Rongu během francouzské okupace r. 1904. Nejstarší vesnicí na ostrově je Ban Khlong Mat – místní obyvatelé se stále živí zemědělstvím a rybolovem.

Nejlepší období pro návštěvu ostrova je listopad – únor. Mimo toto období je i omezena lodní doprava na ostrov.

Jak se sem dostat: ostrov je vzdálený cca 80 km od Tratu. Do Tratu se můžete dostat letecky, odtud pozemní dopravou do přístavu Laem Ngob, Dan Kao   či Laem Sok a dále lodí na ostrov. Do přístavu můžete využít i autobusového spojení s Bangkokem či Pattayou. Funguje i lodní spojení s  ostrovem Koh Chang.

 

Destinací měsíce je v říjnu Thajsko. Více článku najdete ZDE.

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button