DopravaZprávy

Osm nových linek zajistí Ryanairu na českém trhu 110% růst

Nízkonákladový letecký dopravce Ryanair zveřejnil svůj pražský letový řád pro zimní sezónu 2017, v rámci kterého nabídne z Prahy 8 nových leteckých spojení – do Barcelony, Boloně, Budapešti, Edinburghu, Eindhovenu, Krakova, Madridu a Malagy.  Navíc nabídne i novou zimní sezónní linku do Liverpoolu.

Foto: Naďa Rybárová

V zimním letovém řádu 2017, ve kterém samozřejmě zůstávají destinace jako např. Dublin, Brusel nebo Londýn, tak bude mít Ryanair celkem 14 linek s 83 lety týdně.

Podle Kennyho Jacobse, ředitele prodeje a marketingu společnosti, pomohou Ryanairu nové linky zvýšit roční počet jeho cestujících z a do Prahy na 1,1 milionu, což bude znamenat nárůst o rekordních 110 procent.

Na tiskové konferenci v Praze Jacobs poznamenal, že Ryanair má na evropském trhu patnáctiprocentní podíl, který hodlá zvýšit na 25%, v České republice je jeho podíl na trhu zatím pouze pětiprocentní. A zatímco v Evropě je obecně podíl nízkonákladových letů padesátiprocentní, v České republice je zatím pouze třetinový.

Zavedení nových linek přivítal i Jiří Vyskoč, ředitel leteckého obchodu na pražském letišti. „Jsme rádi, že Ryanair expanduje a osm nových linek vítáme,“ řekl.

Naďa Rybárová

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button