Kašperské hory: Oslavy Statku

V sobotu 28. května se koná od 9 hodin slavnostní akce na náměstí v Kašperských Horách k oslavě 20. narozenin zdejšího Statku, který se zabývá bio zemědělstvím. Vůbec poprvé zde návštěvníci budou moci ochutnat steaky z kvalitního masného plemena simentál a připravený je i bohatý kulturní program.

Foto: archiv města
Foto: archiv města

Statek v Kašperských Horách chová kolem 500 kusů dobytka, který pase na loukách kolem Kašperských Hor a směrem k centrální Šumavě. Veškerá produkce firmy je v přísném BIO režimu a místní plemeno je velmi dobře ceněno.

O nadcházejícím víkendu budou moci poprvé občané i návštěvníci Kašperských Hor ochutnat steaky z tohoto kvalitního zvířete. Své umění bude předvádět hlavně kuchař hotelu Kašperk, který je držitelem několik mezinárodních ocenění a certifikátů.

Kašperskohorské náměstí ožije dávnou tradicí, kdy se na náměstí mimo jiné obchodovalo s dobytkem a s koňmi, protože přímo na náměstí budou moci diváci obdivovat kvalitu zvířete při komentované aukci, v ohradě bude umístěno několikaměsíční tele, ovce a další. Po celý den se na náměstí bude konat farmářský trh s doprovodným program pro celou rodinu.

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button