Nezařazené

Orlické hory nabízí pro letošní zimu řadu novinek

Kraj, který si stále dokáže uchovat svůj charakteristický půvab i s jistou nostalgií časů minulých, živými lidovými tradicemi, řemeslnými svátky, posvíceneckými hody i půvabem starých rodových sídel či magických náboženských poutních míst, prezentovala v Praze ředitelka Destinační společnosti Orlické hory a Podorlicko Petra Smrčková.

Foto: DM Orlické hory
Foto: DM Orlické hory

Dnes je však tento kraj i místem, kde aktivní turista najde v létě i v zimě vše, co potřebuje. Ambicí Orlických hor je dosáhnout stejné popularity jako ostatní české masivy. Za své si to vzali i zdejší profesionálové cestovního ruchu.

 

08-01

Nová karta

Dokumentuje to i přihlášení poskytovatelů nejrůznějších služeb k letošní novince, kartě pro hosta. Je první svého druhu v České republice, protože přichází s nabídkou služeb zdarma. Při ubytování na tři a více nocí návštěvník dostane od ubytovatele tuto kartu zdarma a navíc i určitý počet bonusových bodů. Počet závisí na typu ubytování a počtu strávených dní. Za získané bonusové body mu ubytovatel zdarma nahraje jakoukoliv službu dle aktuální nabídky, jako například soukromou saunu, zapůjčení horského elektrokola, jízdu na lanové dráze apod. Po vyčerpání bonusů karta funguje dále jako karta slevová.

 

V pestrosti nabídky je síla

Orlické hory nabízejí v zimě různě náročné sjezdové tratě i nádherné upravované běžecké trasy. Deštné v Orlických horách má nainstalován nový odbavovací systém s bezdotykovými turnikety na nejoblíbenější turistické sjezdovce. Pro děti je připravena zábavní dráha se sněhovými boulemi i hračkami. Známý je zdejší snowpark, stejně jako freestylový březnový závod O’Neils Soldiers. Únor patří Orlickému maratonu, zatímco Mistrovství republiky v historickém lyžování se koná v Olešnici v Orlických horách v lednu. U centrálního parkoviště ve skiareálu Čenkovice byly zřízeny volně přístupné radonové lázničky. Jedno z nejoblíbenějších středisek Říčky má na všech sjezdových tratích plně automatizovaný systém výroby technického sněhu. K velkým atrakcím zde patří projížďky se psím spřežením, výsledek spolupráce regionu Říčky a týmu saňových psů Orlice Alaskam Husky. Jiráskova hřebenová trasa i řada dalších v celkové délce 150 km opravňují hovořit o ráji běžkařů. Na Suchém vrchu byla nedávno znovu otevřena historická Kramářova chata s ubytováním i wellness službami.

 

Jiné radovánky

Nejsou to jen hory, které vás mohou v tomto regionu v zimě příjemně naladit. Ale například zámek Potštejn, kde již nyní připravují adventní setkání s betlémským příběhem v interiéru zámku, kam vás pozve potštejnský anděl Ariel. Můžete zde vybrat i dárek pro své blízké v podobě pobytů v nadstandardně vybavených zámeckých pokojích či luxusním apartmá. Hotel Panorama v Rychnově nad Kněžnou oslavil deset let od svého znovuotevření a nabízí rovněž své wellness centrum. Jeho trumfem je i speciální chleba s recepturou z 18. století. Kdysi vyhlášený hotel Studánka nedaleko Rychnova byl rovněž modernizován a nabízí i pivní koupele. A kdybyste již samými roupy nevěděli co dělat, zaskočit si můžete do sousedního Polska a největšího zimního střediska walbřišské oblasti Zieleniece s dvanácti sjezdovkami, snowparkem i možnostmi večerního lyžování.    

 

[box]I Orlickým horám by pomohla dálnice D11

Dostavba klíčové dopravní tepny pro Královéhradecký kraj je v ohrožení. K dané situaci se vyjádřil v srpnu i královéhradecký hejtman Lubomír Franc: „Aktuální vývoj situace kolem výstavby a přípravy výstavby dálnice D11 k Hradci Králové a dále Královéhradeckým krajem sleduji s krajním znepokojením. Zájmy obyvatel našeho kraje dlouhodobě trpí liknavým přístupem státu k výstavbě této dálnice. Ta léta končí v polích na jižních hranicích kraje a náš region je tak v podstatě stále na okraji Evropy. Chci dále usilovat o to, aby stát tento přístup změnil a věnoval této stavbě pozornost, kterou si zaslouží.“[/box]

maj

 

Související články

Jeden komentář

  1. V Orlických horách se toho hodně změnilo k lepšímu . Před 30-ti lety byly sjezdovky jen v Říčkách a v Deštném. Jako kluci jsme jezdili hlavně do Říček. Dnes máte sjezdovku na každém větším kopci. Vloni jsme si po dlouhé době byli zalyžovat. Ubytovali jsme se v Penzionu Rampušák v Rokytnici v Orlických horách. S dětmi jsme navštěvovali místní sjezdovku, jeden den jsem si zajel sám zkusit sjezdovku v Říčkách. V penzionu jsme byli spokojeni, bylo tam čisto, teplo, výborně vařili a starali se o nás.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button