Olomoucký kraj bude mít centrálu cestovního ruchu

Olomoucké hejtmanství založí krajskou centrálu cestovního ruchu, která bude mít na starost marketingové aktivity v oblasti turistiky na celém území kraje a vypsala výběrové řízení na jednatele centrály vypsala výběrové řízení.

Hrad Bouzov budí dojem dobře zachované středověké památky, jeho současná podoba však pochází z romantické přestavby z přelomu 19. a 20. století.

Založení Centrály cestovního ruchu Olomouckého kraje, které už schválily krajská rada i zastupitelstvo, zdůvodnilo vedení krajského úřadu tím, že v příštích letech to bude podmínka pro čerpání dotací na marketingové aktivity v krajích. „Olomoucký kraj je v současné době jedním z posledních krajů ČR, který doposud nemá krajskou organizaci destinačního managementu založenou,“ píše se v důvodové zprávě k tomuto projektu.

Hejtmanství si od nové společnosti slibuje zvýšení konkurenceschopnosti Olomouckého kaje a jeho turistických destinací v oblasti cestovního ruchu i lepší koordinaci propagace nabídky turistických cílů a účinnější rozhodování.

Cestovní ruch nyní v kraji podporují dvě organizace zaměřené na Jeseníky a střední Moravu. „V současné době jsou některé činnosti cestovního ruchu oddělené s nedostatečnou mírou vzájemné spolupráce a koordinace mezi subjekty působícími v jednotlivých destinacích na území Olomouckého kraje,“ uvedlo hejtmanství.

V prvních třech letech existence se počet zaměstnanců centrály podle plánů postupně zvýší ze čtyř na sedm. Celkové příjmy centrály mají po zahájení plného provozu v roce 2022 činit 19,4 milionu korun, z toho příspěvky kraje budou obnášet 14 milionů. Další čtyři miliony korun pokryjí podle projektu dotace od ministerstva pro místní rozvoj a z evropských fondů.

Turistů v Olomouckém kraji v posledních letech přibývá. V roce 2018 se počet lidí nocujících v kraji meziročně zvýšil o 6,2 procenta na 698 978. Přijelo více tuzemských i zahraničních hostů. Nocí, které turisté v kraji strávili, také přibylo, a to o 6,3 procenta na 2,158 milionu.

K nejvýznamnějším turistickým cílům Olomouckého kraje patří Jeseníky a centrum krajského města s významnými pamětihodnostmi. Nejvyšší návštěvnost z turistických atrakcí v kraji dlouhodobě vykazuje olomoucká zoologická zahrada na Svatém Kopečku.

Newsroom TTG

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..