Od září spojí Prahu s Pekingem přímá linka Hainan Airlines

Letecká společnost Hainan Airlines oznámila zahájení provozu přímé pravidelné linky mezi Prahou a Pekingem. Jedná se o výsledek intenzivních jednání, která mezi dopravcem a zástupci Letiště Praha probíhala od konce minulého roku. První let se uskuteční 23. září 2015.

Foto: archiv Hainan Airlines

Foto: archiv Hainan Airlines

Spojení s frekvencí 3x týdně bude dopravce zajišťovat letadlem typu Boeing 767 s kapacitou 223 míst, z toho 31 v třídě business a 192 v economy. Let do Pekingu potrvá 10 hodin, v opačném směru o hodinu déle. Nová přímá linka nabídne cestujícím také komfortní navazující spojení do dalších čínských měst. Přímé spojení do Pekingu je 7. dálkovou linkou, kterou budou dopravci cestujícím z Prahy v průběhu letošního roku nabízet.

Zahájení provozu na lince Praha-Peking považuji za velký úspěch. Je to především zásluhou zaměstnanců Letiště Praha a společnosti Hainan Airlines, kteří dojednali provozní detaily ve velmi krátkém čase. Linku se tak podařilo připravit během tři čtvrtě roku. Obvykle se dálková spojení domlouvají až řadu let,“ uvedl Václav Řehoř, předseda představenstva Českého aeroholdingu, který byl předsedou vlády pověřen pro vyjednávání o nové přímé lince mezi Prahou a Čínou, a dodal: „Očekáváme, že linku využije až šedesát tisíc cestujících ročně v obou směrech, a to v závislosti na obsazenosti letadel.

„Přímé letecké spojení mezi Prahou a Pekingem je zásadním mezníkem v naší orientaci na čínskou klientelu. Čína je jedním ze strategických zdrojových trhů pro náš příjezdový cestovní ruch,“ uvedla ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová.

„Podle našich analýz by přímá linka z Pekingu do Prahy měla kromě samotného nárůstu počtu čínských turistů přispět také k prodloužení průměrné délky pobytu ze současných 2,6 dnů až na 3 dny. Celkový ekonomický přínos nové linky pro cestovní ruch České republiky lze odhadnout až na 350 milionů korun ročně,“ sdělila generální ředitelka agentury CzechTourism Monika Palatková. 

„Přímé letecké spojení mezi Prahou a Čínou tu dlouho chybělo.  Čínský trh má totiž z hlediska příjezdového cestovního ruchu pro naši metropoli obrovský potenciál. Tamní klientela slyší zejména na romantickou atmosféru města, už nyní se o Prahu jako o svatební destinaci Číňané velmi zajímají. Nová linka však bude přínosem i pro byznys cesty nebo kongresovou turistiku,“ uvedla Nora Dolanská, ředitelka Prague City Tourism.

Čínský trh nabízí v oblasti turistiky zajímavý potenciál a přímá linka z Pekingu do Prahy bude mít vliv na rozvoj turismu mezi oběma zeměmi. Zájem čínských turistů o Prahu v posledních letech roste, za uplynulých pět let se počet Číňanů směřujících do České republiky ztrojnásobil. V minulém roce jich naši zemi navštívilo 212 tisíc, což je o 22 % více než předcházející rok. Trend pokračoval i v prvním čtvrtletí letošního roku, kdy byl zaznamenán meziroční nárůst o 27 %.

[box]

Informace o letovém řádu:

Letadlo bude odlétat z Prahy 3x týdně, a to vždy v pondělí, středu a pátek. Čas odletu je plánován na 13:30, v Pekingu přistane díky časovému posunu následující den v 05:30 místního času. Cestující zde budou mít k dispozici síť navazujících spojení zejména do dalších čínských destinací jako je Šanghaj nebo Hong Kong.

Zpět letadlo letí z Pekingu ve 2:30 místního času a do Prahy přilétá v 7:30 ráno. Cestující z Pekingu budou mít zároveň v Praze možnost využít přestupu na návazné lety do řady evropských destinací.

[/box]

Cena obousměrné letenky bude začínat od 14 382 Kč (v závislosti na aktuálním směnném kurzu). Lze je zakoupit na webových stránkách dopravce www.hainanairlines.com a u vybraných prodejců letenek.

 

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..