Od konce října na křídlech královských aerolinií z Prahy do Jordánska

Žhavou novinkou pro obohacení exotických cílů v nabídkách našich touroperátorů by od letošního října mělo být Jordánsko. Do hlavního města Jordánska Ammánu a také do známého turistického centra u Rudého moře – Akaby – se bude od konce října létat z Polska, Maďarska a České republiky přímým spojením. Na tiskové konferenci to společně oznámily Jordánský výbor pro cestovní ruch a letecká společnost Royal Wings. Díky této lince se Jordánsko stává perspektivnější turistickou destinací.

Na snímku zleva: Yazan Khuduri, marketinkový ředitel Jordánského výboru pro cestovní ruch, dr. Abed Al Razzaq Arabiyat, generální ředitel Jordánského výboru pro cestovní ruch a paní Randa Zawaideh, Director Commercial & Planning letecké společnosti Royal Wings. Foto:Vlaďka Bratršovská

Na snímku zleva: Yazan Al-Khudairi, marketinkový ředitel Jordánského výboru pro cestovní ruch, dr. Abed Al Razzaq Arabiyat, generální ředitel Jordánského výboru pro cestovní ruch a paní Randa Zawaideh, Director Commercial & Planning letecké společnosti Royal Wings. Foto:Vlaďka Bratršovská

„V loňském roce jsme zaznamenali výrazný nárůst turistů z České republiky, Maďarska a Polska po celém světě. To je důvod, proč jsme se rozhodli společně s Royal Wings pro tento projekt,“ říká dr. Abed Al Razzaq Arabiyat, generální ředitel Jordánského výboru pro cestovní ruch. Royal Wings nabídne mimořádně výhodné ceny letenek. Zatímco nyní je problém dostat se do Jordánska s přestupem za méně než 11 000 korun, od letošního října by se ceny přímých letů z Prahy měly dostat pod 10 000 Kč. Nejlevnější z letenek by se dokonce měly pohybovat kolem 6000 korun, uvedla Randa Zawaideh, Director Commercial & Planning letecké společnosti Royal Wings.

Jordánsko je turistům velmi otevřené, leží na Arabském poloostrově a je zemí, která turistům všech kategorií má co nabídnout. Výjimečnost Jordánska není dána jen bohatou historií a polohou, ale také geografickou rozmanitostí. Bohatá historie dala vzniknout množství památek, které stojí za zhlédnutí. Tou nejznámější je skalní město Nabatejců Petra a Vádi Rúm (Wadi Rum).

Pokud znáte dobrodružné příběhy Thomase Edwarda Lawrence (1888–1935) přezdívaného Lawrence z Arábie, jistě vám krajina Vádi Rúm není neznámá. Film, který byl podle jeho knihy v roce 1962 natočen, se odehrává právě zde. Krajina Vádí Rúmu přitahuje svými unikátními pouštními sceneriemi nejenom filmaře, ale také turisty z nejrůznějších koutů světa. Za navštěvu stojí starodávné pouštní kostely, k nejznámějším patří chrám Qusair Anna, který je pro svou výjimečnost zapsán na seznamu chráněných památek UNESCO, v Madabě vás čeká světově proslulá Mozaiková mapa, jež znázorňuje Svatou zemi a okolí, kousek od Madaby stojí hora Nebo, místo, kde zemřel Mojžíš. Můžete se potápět a šnorchlovat v Aqabském zálivu, okusit blahodárné účinky Mrtvého moře, seznámit se s pulzující metropolí Ammánem atd.

Příprava reklamní kampaně

Royal Wings a Jordánský výbor pro cestovní ruch nyní také intenzivně jednají s představiteli cestovních kanceláří působících na českém trhu. Rozšíření nabídky zájezdů do Jordánska by se cestovatelé mohli dočkat již letos na podzim. „Je to skvělá příležitost, jak předvést neuvěřitelnou rozmanitost Jordánska turistům ze všech tří zemí,“ dodává dr. Abed Al Razzaq Arabiyat. Spolu s vyjednáváním s českými cestovními kancelářemi by měla začít také reklamní kampaň obou subjektů, jak Jordánského výboru pro cestovní ruch, tak i Royal Wings jako dopravce zajišťujícího přepravu turistů.

Text a foto: Vlaďka Bratršovská

Akce se zúčastnili prestižní obchodní partneři z Jordánska

Foto: Vlaďka Bratršovská

Aida Shafaamri, FIT Operation Officer, Royal Tours

Foto: Vlaďka Bratršovská

Hatem Aloul, Director of Leisure Sales Jordan, Mövenpick Hotels &Resort

 

Foto:Vlaďka Bratršovská

Pavlo Nocerino, General Manager, Travco Jordan

 

Foto: Vlaďka Bratršovská

Omar S.Atallah, General Manager, Family Tours

Foto: Vlaďka Bratršovská

Hussein Al Helalat, Managing Director, Golden Gate Tours&Travel

Jamil A.M. Yousef, General Manager, Friends Tours

Jamil A.M. Yousef, General Manager, Friends Tours

[box style=“rounded“]O Jordánském výboru pro cestovní ruch

Jordánský výbor pro cestovní ruch (JTB) byl oficiálně založen v březnu roku 1998 jako nezávislé partnerství mezi veřejným a soukromým sektorem za účelem vylepšení marketingového obrazu Jordánska a na podporu cestovního ruchu na mezinárodních trzích. JTB se snaží podávat pravdivý obraz o cestovatelských příležitostech v Jordánsku a propaguje je jako kulturní, přírodní, náboženskou, ale i dobrodružnou a volnočasovou destinaci.

O Royal Wings

Royal Wings je dceřinou společností Royal Jordanian Airlines, národního leteckého přepravce Jordánska se sídlem v Ammánu. Jde o předního mezinárodního poskytovatele charterových letů, který nabízí spolehlivé charterové lety na mezinárodní úrovni, předletový a poletový servis. Royal Wings se mohou pochlubit moderními letadly s nejlepšími bezpečnostními zařízeními a přísným režimem běžné údržby. Mezi pilíře společnosti patří zajištění bezpečnosti, nadstandardní péče o zákazníka a sociální odpovědnost.[/box]

 

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..