DopravaZprávy

Od 1. září nový sjezd na Letiště Václava Havla

Již prvního září 2015 bude uveden do provozu nový sjezd z rychlostní komunikace R7 na Letiště Václava Havla Praha, a to ve směru od Prahy na Slaný. Nově se tak bude na letiště sjíždět až za mostem přes rychlostní komunikaci R7, který propojuje tuchoměřickou a ruzyňskou část území.

Foto: Shutterstock.com
Foto: Shutterstock.com

Cílem nového provedení je příjezd k letišti zpřehlednit a současně zajistit jeho dostatečnou kapacitu pro budoucí nárůst cestujících. Změna bude řádně opatřena novým dopravním značením.

Ke změnám sjezdů dochází poprvé v moderní historii Letiště Václava Havla Praha. To úpravou získá přehledné a bezpečné napojení na frekventovanou komunikaci. Řidiči směřující na letiště tak získají komfortnější dopravní řešení bez křížení s auty jedoucími jinými směry.

K podstatnému vylepšení dojde i v dopravní obsluze blízkých Tuchoměřic. Ve směru na Slaný navíc vznikne moderní řešení s připojovacím pruhem na rychlostní komunikace.

Dopravní stavba bude uváděna do provozu ve více etapách, proto v termínu od 1. září do 6. října budou před letištěm dočasně fungovat dva sjezdy. Současný sjezd na letiště bude nyní směřovat na Tuchoměřice a až následující sjezd (za mostem přes R7) bude určen pro cestu na letiště.

Celá stavba bude dokončena do konce letošního roku. Do té doby je potřeba věnovat zvýšenou pozornost novému dopravnímu značení. Doporučujeme proto cestujícím ponechat si větší časovou rezervu při příjezdu na letiště.

 

Dopravní řešení platné do 31. 8. 2015:

soucasnost_1

 

Dočasné dopravní řešení platné od 1. 9. do 6. 10. 2015:

02_prvni_faze_2

 

Dopravní řešení po dokončení stavby:

03_finalni_stav_1

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button