Ocenění Bib Gourmand pro restauraci v Českém centru v New Yorku

Restaurace v budově Českého centra v New Yorku letos získala ocenění Bib Gourmand od gastronomického průvodce Michelin.

Foto: Marian Beneš/České centrum New York

Restaurace Bohemian Spirit, která v americkém velkoměstě nabízí strávníkům české speciality, jako jsou svíčková, kachna se zelím nebo bramboračka, se tak dostala mezi více než stovku podniků, kde se podle inspektorů Michelinu lidé dobře najedí, aniž musejí utrácet horentní sumy.

Seznam restaurací, kterým letos průvodce Michelin v New Yorku přisoudil symbol Bib Gourmand, jenž označuje dobrou kvalitu za přijatelnou cenu, vydavatelé zveřejnili ještě předtím, než odtajní celkové hodnocení. Průvodce vyjde příští týden a pozornost se bude soustředit zejména na to, které podniky získají michelinské hvězdy. V současnosti je v New Yorku 55 restaurací s jednou michelinskou hvězdou, 14 restaurací se dvěma hvězdami a pět podniků s nejvyšším možným tříhvězdičkovým ohodnocením.

Jednotlivé národní kuchyně hodnotitelé oceňují poměrně často, mezi restauracemi s michelinskými hvězdami je v New Yorku velké množství japonských, mexických, francouzských, italských či korejských restaurací. Tamní speciality se ovšem na menu často nabízejí i za ceny převyšující 100 dolarů.

Restaurace Bohemian Spirit se se svými cenami drží i na newyorské poměry nízko: předkrmy, polévky a dezerty stojí devět dolarů, telecí řízek s bramborovým salátem se dá pořídit za 24 dolarů a konfitované kachní stehno se zelím za 22 dolarů.

V Česku letos získaly symbol Bib Gourmand čtyři pražské restaurace, další dvě – La Degustation Bohême Bourgeoise a Field – obhájily hodnocení jednou hvězdičkou z minulých let.

Newsroom TTG/ČTK

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..