Severní MakedonieZprávy

Objevte Makedonii a buďte součástí odlišného příběhu

Výrazně cenově dostupnější než jiné evropské země, je Makedonie volbou číslo jedna pro ty, kteří chtějí splnit své sny.

Národní park Galičica Foto: Macedonia Timeless
Národní park Galičica Foto: Macedonia Timeless

Makedonie se nachází v srdci Balkánu a může se pochlubit 25 mezinárodními pravidelnými a charterovými lety na letištích ve Skopje a Ohridu. Pojedete-li autem, dálnicí E -75, která vede z Norska na ostrov Kréta ve Středozemním moři, se dostanete přímo do srdce Makedonie. Odbočte z dálnice a Makedonie se před vámi otevře společně s jejím tisíce let starým bohatstvím.

Má rozlohu 25,713 km2 z čehož 80 % země je hornatá, čítá 38 hor a z toho má 20 vrcholů s nadmořskou výškou přes 2 000 m. Na území Makedonie najdete tři národní parky, 43 jezer (tři tektonická, 25  glaciální a 15 umělých) a úžasných 280 slunečných dní v roce. Makedonie je země, která nabízí dokonalou rovnováhu mezi rekreací a odpočinkem.

Makedonské hlavní město Skopje je metropole jejíž srdce bije 24 hodin sedm dní v týdnu. Pokud se  místních zeptáte na radu, kam se vidět za poznáním ducha města, určitě vás zavedou do starého tržiště. Symbolem města Skopje je pevnost Kale a Kamenný most. Pevnost se tyčí nad městem a klidně vyhlíží na prostranství města a na most postavený přes řeku Vardar, spojující náměstí „Makedonie“ se starým tržištěm.

Jezero Dojran Foto: Macedonia Timeless
Jezero Dojran Foto: Macedonia Timeless

Makedonská zem je mimořádně duchovně bohatá. Nachází se zde 1 488 pravoslavných a 19 katolických kostelů,  287 pravoslavných a osm katolických ženských klášterů, zdobených nástěnnými malbami zaujímající plochu větší než 150 000 m2. Součástí kostelů v Makedonii je více než 22 500 fresek a 340 ikon. Muzea a galerie vystavují více než 500 000 exponátů s velkým historickým významem.

Nejnavštěvovanější turistickou destinací je Ohrid, „Věčné město“ na jihozápadě Makedonie. Město je kulturní historií Makedonie v kostce, nejdůležitějším vzdělávacím centrem a zdrojem vzdělanosti slovanských národů. Jelikož se zde, díky působení Sv . Klementa a Nauma, nachází nejstarší univerzita v Evropě (IX. století), nazývají ho také kolébkou kultury.  Ochridské jezero bylo prohlášeno za světové kulturní dědictví pod ochranou UNESCO. Je to jedno z nejhlubších a nejstarších jezer v Evropě a životní prostředí více než 200 endemických druhů.

Tajemná Makedonie Vás zve k objevování. Mnoho světových turistů ji již navštívilo. Proč by jste i vy nebyli  být těmi, kteří pocítí kouzlo Makedonie?

Foto: Macedonia Timeless
Foto: Macedonia Timeless

Destinací měsíce je Makedonie.

Více informací o Makedonii najdete na: www.macedonia-timeless.com

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button