Zprávy

O čem se málo píše – dobré zprávy od Vás

Noviny, rádio i televize jsou stále plné špatných zpráv a dobrou zprávu aby pohledal. Ale protože dobré věci se pořád dějí, jen se o nich mnohdy neví, neboť většina lidí se prostě sama nepochválí, rozhodli jsme se vyzvat několik zástupců z oblasti cestovního ruchu, aby nám řekli, co se jim v loňském roce podařilo a na co jsou obzvlášť pyšní. Zde tedy nabízíme jejich příspěvky na toto téma. Říkejte nám nebo pište do redakce, co se vám povedlo. My o tom budeme rádi psát.

Foto: CK Adventura
Foto: CK Adventura

Petr Krč

obchodní a produkční ředitel, předseda představenstva – ATIS

V loňském roce jsme získali 2. stupeň Českého systému kvality služeb, na to jsme docela pyšní, oslavili jsme 25 let své existence a pocítili jsme oproti minulým letům nárůst prodeje. Jsme moc rádi, že právě v roce našich 25. narozenin se oživil prodej našich produktů, což jsou dovolené s vlastní dopravou v tuzemsku, tedy v Čechách, na Moravě a na Slovensku. Zkrátka v Československu. My Slovensko pořád zahrnujeme pod domácí cestovní ruch.

 

Nora Dolanská

ředitelka – Prague City Tourism

Moc se nám povedlo letadlo, které jsme polepili Prahou a dali na ně nápis „Fly to the City of Magic“. Cestující na letištích po celé Evropě si letadlo fotografují a moc se jim líbí. A dokonce i v letošním kalendáři ČSA je to naše letadlo hned dvakrát vyfocené. Myslím, že to je jedna z nejlepších a nejúčinnějších reklam, jakou jsme loni udělali. Na to jsem pyšná.

 

Josef Šimůnek

předseda České asociace horských vůdců a ředitel – CK Namche

Největší radost mám z toho, že skončil rok, ve kterém se nikomu z našich skupin nic zlého nestalo. Vždycky jsem rád, když novináři zavolají, aby se zeptali, co se nám povedlo, a neozývají se jen ve chvíli, kdy dojde k nějaké katastrofě.

 

Zuzana Vojtová

ředitelka – Centrála cestovního ruchu – Jižní Morava

Skutečnou radost mi udělalo ocenění za nejlepší jednotnou mediální kampaň projektu Živé prameny jižní Moravy na letošním veletrhu Regiontour.

Lámali jsme si trochu hlavu s tím, že jižní Morava nemá tradiční lázeňská střediska jako třeba Karlovarský kraj, přitahující návštěvníky k dlouhodobějším pobytům. Nakonec jsme si řekli, že to nemusí vadit, pokud při lákání návštěvníků budeme více využívat symbiózy dvou významných jihomoravských zdrojů dobrého zdraví a pohody. Na jedné straně je to třetihorní jodobromová voda. Ta umožnila vznik mladých slibně se rozvíjejících lázní v Hodoníně a Lednici. Vydatný geotermální zdroj léčivé vody bohaté na sirovodík se zase stal základem relaxačního a lázeňského areálu, vznikajícího pod Pavlovskými vrchy u Pasohlávek.

Na druhé straně však na jižní Moravě disponujeme stále obnovovanými prameny tekutého slunce, jejichž blahodárný vliv na lidský organismus dosud nikdo nezpochybnil. A nemusí to být jen pitná kúra, co dodá tělu dlouhověkost, duši svěžest a celému člověku dobrou náladu. Kdo by nechtěl vyzkoušet uvolňující vinné zábaly, vinnou lázeň, která čistí kůži, stimuluje krevní oběh a zmírňuje dechové potíže? Ani vinné lázně proto nechybějí v nabídce wellness, vycházející z pramenů jižní Moravy, stejně jako dobré víno, jídlo, temperament a pohostinnost zdejších obyvatel.

Chtěli jsme, aby se to lidé dozvěděli. Aby si udělali jasno o tom, co všechno patří do nabídky jihomoravského wellness a proč stojí za to přijet. Jak je vidět, mediální zpracování v podobě tiskových materiálů, rozhlasových i televizních spotů zaujalo i odborníky, kteří rozhodli o ocenění naší mediální kampaně k tomuto projektu. Je to povzbuzení pro všechny, kdo se na něm podíleli.

 

Petr Novotný

ředitel – CK Adventura

Cením si přístupu mnoha našich klientů, obchodních partnerů a kamarádů, kteří okamžitě po loňském dubnovém zemětřesení v Nepálu nabídli naším prostřednictvím finanční pomoc místním. Získané prostředky jsem osobně dovezl do zasažených oblastí a postupně slouží k výstavbě nových domů a obnově běžného života. Další a dlouhodobější pomocí pro Nepál byla a je naše výzva Cestujme do Nepálu. Přes všechny potíže, které jsou způsobeny nejen loňskou přírodní katastrofou, ale i následnou energetickou blokádou na hranicích s Indií, se nám daří znovu rozjíždět zájezdy do této krásné země.

Mám radost i z toho, že i přes všechny obtíže, k nimž ve světě dochází, lidé stále chtějí cestovat a že si ke svým cestám vybírají naši cestovní kancelář.

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button