Města & regiony ČRZprávy

O Alžbětiných lázních rozhodnou Karlovy Vary až po volbách

O pronájmu karlovarských Alžbětiných lázní budou rozhodovat až noví zastupitelé po volbách. Rozhodli o tom dnes zastupitelé města.

Koncesní smlouvu se sdružením firem Hochtief a Royal Spa vzali zastupitelé jen na vědomí. Záměr počítá s investicí 561 milionů korun do rekonstrukce posledních městských lázní v Karlových Varech, převážnou část by hradilo město.

Primátor Petr Kulhánek (KOA) řekl, že v návrhu vedení města zohlednilo výhrady části zastupitelů k tomu, že by schválením smlouvy dnešní zastupitelstvo zavázalo příští vedení města. Zastupitelé v usnesení také doporučili svým nástupcům po volbách projednat koncesní smlouvu.

„Projekt není mrtvý, ale stále živý. A my jsme dnes řekli novému zastupitelstvu, že jsme něco projednali a připravili a bude jen na nich, jestli koncesní smlouvu schválí,“ řekl Kulhánek agentuře ČTK.

Podle předběžné dohody by sdružení firem mělo zrekonstruovat památkově chráněný objekt za 561 milionů, z toho 450 milionů z peněz města. Společnost Royal Spa by 25 let provozovala v budově lázně a platila městu nájem. Poté má vrátit objekt městu ve stavu jako po rekonstrukci. Město by také ručilo za úvěr investora ve výši 100 milionů korun.

Podle Martina Plachého, ředitele Royal Spa, sdružení firem splnilo požadavky, které město už dříve schválilo. Proto ho mrzí, že se ze schvalování koncesní smlouvy stalo předvolební téma s řadou polopravd a zavádějících informací.

Alžbětiny lázně dnes spravuje společnost vlastněná městem. Loni vykázala ztrátu 4,8 milionu korun. Objekt v centru města je zanedbaný a nutně potřebuje rekonstrukci. Příprava koncesního řízení, které mělo situaci městských lázní vyřešit, přitom trvala několik let.

Newsroom TTG, ČTK

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button