Nyíregyháza je oázou zdraví a neopakovatelných zážitků

Město Nyíregyháza se rozprostírá v severovýchodní části Maďarska a od Prahy je dělí 650 kilometrů. Své návštěvníky láká svou příjemnou lázeňskou atmosférou, čilým životem centra, spoustou uměleckých památek, bohatým kulturním životem a v neposlední řadě výtečnou kuchyní.

Foto: Archiv města

Foto: Archiv města Nyíregyháza

Prvořadým turistickým lákadlem města Nyíregyháza je jeho známá léčivá voda, která se nachází v příjemné rekreační oblasti města, zvané Sóstógyógyfürdő. Jeho největší atrakcí je lázeňský komplex, který se skládá z Lázeňského domu, z přírodních jezer, z termálního koupaliště a z Aquaparku Aquarius. Součástí aquaparku je i Termální svět, který je oblíbeným relaxačním místem pro všechny generace. Regeneraci zajišťují termální bazény, vířivky, Kneippův bazén a saunový svět. Zdejší léčivá voda obsahuje hydrokarbonát chloridu sodného, jód a brom.

Její složení má mimořádně blahodárné účinky při léčbě pohybového aparátu, kloubů a revmatických onemocnění. Lákadlem je i Svět zážitků s obrovskou skluzavkou, bazénem s mořskými vlnami a s vodní clonou, bazénem s divokou vodou a s jeskyní. No, a nezapomenutelný zážitek a výzva pro ty nejmenší je Dětský svět v podobě džungle a rozsáhlé koupaliště Parkfürdő. Rodiče a děti můžou společně otestovat svoji šikovnost a odvahu ve zdejším Parku dobrodružství, kde je čeká lanová dráha se 100 stanicemi. K dalším lákadlům bezpochyby patří Sóstózoo. Jedná se o nejhezčí ZOO-park v Maďarsku. Tady můžete procestovat celý svět.

Foto: Vlaďka Bratršovská

Prezentace města Nyíregyháza se uskutečnila v polovině května v pražském hotelu Golden Tulip Savoy. Město a jeho turistické atrakce představili (zleva) András Szirányi, ředitel pražského zastoupení Maďarské turistiky, Roland Podlovics, generální ředitel termálních lázní Sóstó-Gyógyfürdő Zrt., a paní Furkóne Szabó Marianna, ředitelka Turistické neziskové organizace Nyíregyháza. Foto: Vlaďka Bratršovská

Zoologická zahrada se rozkládá na území 30 hektarů v přirozeném bukovém lese a ukrývá více než 5000 zvířat, která zastupují okolo 500 živočišných druhů. Najdeme mezi nimi i rarity, jako například bílé tygry nebo varany komodské. Součástí zoo je i komplex Zelená pyramida, v jehož spodní části najdete Oceanárium, nad ním se rozprostírá deštný prales s desetimetrovým vodopádem. Procházet se můžete po visutých lanových lávkách a navštívit lze také polární pavilon, který představuje flóru a faunu severního a jižního pólu.

V plánu jsou další atrakce. Město Nyíregyháza nabízí svým návštěvníkům širokou skálu ubytovacích možností, od kempinku počínaje přes penziony a soukromé domky až po čtyřhvězdičkový hotel. Celková kapacita je 3000 lůžek. Turistická informační kancelář města a akciová společnost Sósótó-Gyógyfürdők Zrt. vypracovaly komplexní turistické balíčky pro rodiny, skupinové zájezdy dětí a pro zájemce o léčebné pobyty.

Vlaďka Bratršovská

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..