Nezařazené

NY Trav Fest v českých barvách

Česká republika zanechala na letošním festivalu cestovního ruchu v New Yorku nesmazatelnou stopu. NY Trav Fest patří k hlavním travel událostem ve Spojených státech a letos se konal za účasti hned několika zástupců z Česka. Čtyřdenní festival probíhal první tři dny v prostorách prestižní New York University na Lower Manhattan, poté se na čtvrtý den přesunul do nádherných a moderních prostor neorenesanční budovy Bohemia National Hall v Upper East Side, kde sídlí mimo jiné Generální konzulát ČR, České centrum NY a krajanská organizace Bohemia Benevolent and Literary Association.

Zástupci české delegace, Foto: Petr Klymec

A hned úvod třetího dne byl téměř výhradně v červeno-modro-bílé trikolóře, neboť hned na začátku vystoupil v hlavním auditoriu se svěží a dynamickou prezentací o České republice Jiří Dužár, zástupce ředitelky CzechTourism USA & Canada. Návazně na Innovation Stage vystoupili zástupci české podnikatelské a startupové scény. Petr Klymec, mj. zakladatel Travel Massive Prague, zaujal publikum přednáškou „The Rise of Europe`s Travel Startup Scene“, ve které převážně americkému publiku objasnil současnou podobu evropské startupové scény včetně trendů, které jsou pro evropský kontinent specifické. Kromě tradičních evropských inovačních center, jako jsou Londýn, Berlín či Paříž, vypíchl i několik trendujících hotspots, mezi nimiž se objevily např. i Barcelona, Tallinn nebo Praha. Právě na příkladu České republiky demonstroval, jak je možné společnými silami povzbudit podnikatelské a inovační prostředí, jak se tomu stalo právě nedávno z jeho iniciativy a spolupráce s TTG Czech, v rámci které se udělala kolem českých travel startupů širší osvěta a publicita a došlo i k zařazení historicky první Startup & Innovation Award mezi tradiční kategorie TTG Travel Awards.

Zbyšek Podhrázský z Cryptomanie, Foto: Petr Klymec

A právě vítěz první TTG Travel Startup & Innovation Award – společnost Cryptomania – se přijel za podpory mj. i Generálního konzulátu ČR a agentury CzechTourism představit na NY Trav Fest. Zbyšek Podhrázský, CEO a zakladatel Cryptomanie, se představil s prezentací na téma Gamifikace turistických lokalit. Ukázalo se, že zájem o herní aktivity, které přilákají nové návštěvníky či nabídnou velmi zajímavý program těm opakovaným, není omezen pouze na české lokality, ale podobnou potřebu cítí i provozovatelé atraktivit či turistické destinační agentury v zahraničí.

Prezentace rozebírala jako případovou studii hru Královská mysteria z dílny Cryptomanie, která měla za cíl gamifikovat pro CzechTourism Nové Město pražské a přivést během karlovských slavností návštěvníky i jinam než na místa notoricky spjatá s Karlem IV. (Karlův most apod.). A aby nebyla prezentace jen přednáškou, pro návštěvníky byla připravena i online hra zaměřená na aktuální české turistické téma – Baroko. S herní brožurou, která byla zdarma distribuována návštěvníkům konference, mohli poznat pět nejzajímavějších barokních památek v České republice a odhalit záhady, které autoři hry v návaznosti na jejich historii či lokalitu vymysleli.

Na závěr konferenčního dne pak proběhl malý raut, během kterého Jiří Dužár vyhlásil nejúspěšnějšího hráče hry Cryptomanie. Zástupce generálního konzula ČR v NYC Karel Smékal pak pozval všechny účastníky festivalu do divadelního prostoru Bohemia National Hall na představení Záskok od legendárního Járy Cimrmana.

Petr Klymec

 

FOTOGALERIE:

[wzslider]

 

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by vás zajímat
Close
Back to top button