Nový majitel Hotel.cz, Spa.cz, Hory.cz, Turistik.cz a Previo

Novým vlastníkem největšího českého ubytovacího portálu Hotel.cz a rovněž tak jedničky v rezervacích lázeňských pobytů Spa.cz se na počátku roku 2014 stala nově vzniklá společnost Online Holding. Prodávajícím byla společnost MIH Allegro B.V., v ČR známá pod značkou Allegro Group. Online Holding založili původní manažeři jednotlivých projektů, spadajících do travel divize Allegra.

Pavel Kotas Foto: Archiv Pavla Kotase

Pavel Kotas, ředitel společnosti a majoritní vlastník  Foto: Archiv Pavla Kotase

Ředitelem společnosti a majoritním vlastníkem se stal Pavel Kotas, který pro původního majitele celou divizi travel vedl. Každý z projektů bude nadále řízen jeho projektovým manažerem a nově i spoluvlastníkem, tedy Hotel.cz Milanem Petrem, Spa.cz Richardem Šipošem, Turistik.cz a Hory.cz Lukášem Čívrným a softwarová platforma Previo Petrem Klasem.

Jan Jírovec, Country Manager Allegro Group CZ k prodeji oznámil „Rozhodli jsme se soustředit na naše hlavní businessy Heureku, Aukro a Netdirect a dál je maximálně rozvíjet. U všech projektů jsou letos nastavené ambiciózní plány, které vyžadují maximální soustředění.“

Rezervační systém Previo pomáhá českým turistickým portálům získat online data o cenách a obsazenosti v hotelech. Hoteliéři na druhé straně oceňují spolupráci prakticky všech hlavních českých portálů na sjednocení platformy pro zadávání dat a zasílání rezervací právě v Previu.

„Pokud dnes rezervujete ubytování v českých hotelech či penzionech, je docela pravděpodobné, že vaše rezervace projde v nějaké fázi skrz systém Previo, aniž byste to věděli.  Je to takový ten ‚dříč vzadu‘, který není moc vidět.“ poznamenává Petr Klas, manažer projektu Previo. K plánům na rok 2014 přidává „Letos nás čeká po pěti letech nasazení zcela nové verze hotelového systému Previo PRO. Půjde o revoluční změnu a proniknutí do oblasti rezervací doplňkových služeb jako jsou konferenční sály, garáže, sauny, stoly v restauraci, masáže, apod.

Rovněž se Previo stane vhodnější pro větší hostely a hotely, coby moderní cloudový systém. Je opravdu na co se těšit. Ve vývoji máme aplikaci pro chytré telefony a velmi úspěšné a žádané jsou naše loňské novinky channel manager Previo Global a booking engine Reservation+ (rezervační formulář pro vlastní stránky hotelu). Chceme dále držet filozofii nejmodernějšího a přitom cenově dostupného hotelového systému pro menší a střední zařízení, který integruje veškerý internetový marketing. Právě v tom je naše jedinečná přidaná hodnota a největší výhoda oproti konkurenci.“

Skupina nedávno spustila v beta verzi nový projekt v oblasti MICE (meetings, incentives, conferences, events) na doméně NajdiProstory.cz a připravuje projekt MeetInn pro turisty, kteří rádi poznávají na cestách nové lidi. „Stále sledujeme kroky Googlu, který má sílu obrátit celý travel segment vzhůru nohama. Podnikáme kroky, abychom na to byli připraveni. Máme speciální projekt Marketing+, ve kterém pracujeme pro vybrané klienty z řad hotelů na kompletním internetovém marketingu,“ uzavírá vize do budoucna Pavel Kotas.

red

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..