Nový hotel AeroRooms na Letišti Praha

Celkem čtrnáct pokojů nabízí hotel AeroRooms, který na bývalém volnočasovém prostoru Rest&Fun otevřelo Letiště Praha. Hotel, určený pro tranzitní cestující, ale i pro ty, kteří potřebují přenocovat v blízkosti letištních terminálů, je přístupný jak z veřejné, tak i z neveřejné části letiště.

Výstavbou nového hotelu reagovalo letiště na stále rostoucí počet odbavených cestujících a na zvyšující se poptávku o krátkodobé ubytování na letišti. Podle výkonného ředitele neleteckého obchodu Jiřího Petržilky je z hlediska ubytovacích kapacit letiště poddimenzované. „Hotely na letišti jsou plné, poptávka je vyšší než současná kapacita. Náš hotel má navýšit kapacity ubytovacích služeb letiště, zkvalitnit je a zpřístupnit mnohem širšímu okruhu cestujících,“ řekl Jiří Petržilka na tiskové konferenci.

Do výstavby hotelu investovalo letiště celkem 14 milionů korun, investice šly nejen do stavebních úprav, ale i do zajištění přísných bezpečnostních opatření spojených s provozem hotelu přímo na terminálu velkého mezinárodního letiště. Právě s ohledem na nutná bezpečnostní opatření si musí cestující zarezervovat hotel vždy předem.

V rámci posilování svých prémiových služeb letiště rovněž rekonstruuje letištní salonky a zvyšuje jejich kapacitu. V říjnu začne rekonstrukce Erste Premier Lounge na Terminálu 2, která by měla být dokončena před příští letní sezónou. Rekonstrukce zvýší kapacitu salonku, který bude mít i terasu s výhledem na letadla, o 100 procent. Navazovat bude rekonstrukce salonku Mastercard Lounge na Terminálu 1, ta začne příští rok a hotova by měla být v roce 2021. Rovněž kapacita tohoto salonku se rekonstrukcí zvýší o 100 procent. Salonek Raiffeisenbank Lounge prošel rekonstrukcí již minulý rok.

„Zájem o salonky ze strany cestujících v uplynulých letech roste. Mezi roky 2017 a 2018 se zvýšil počet klientů využívajících služeb našich salonků o 24 %. Stejně jako u jiné letištní infrastruktury se však i v případě salonků dostáváme na hranu maximálních kapacit. Rozhodli jsme se proto o stavební úpravy, které jsou proveditelné v rámci stávající podoby letištních terminálů. Ty nám umožní navýšit kapacity s rezervou na následujících přibližně sedm let, kdy by měl být zprovozněn rozšířený Terminál 2, který nabídne nové prostory také pro prémiové služby letiště,“ říká Jiří Petržilka.

Zprovoznění hotelu AeroRooms i rekonstrukce salonků jsou součástí strategie, jejímž cílem je dlouhodobé zvyšování podílu výnosů neleteckého obchodu na celkových výnosech Letiště Praha.

Newsroom TTG

 

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..