Nový egyptský ministr má plán, jak oživit v zemi cestovní ruch

Yehia Rashed, nový egyptský ministr pro cestovní ruch, zveřejnil ambiciózní plán, jak zvýšit počet zahraničních turistů v zemi. Plán zahrnuje šest hlavních oblastí, ve kterých by mělo nastat zásadní zlepšení, a výsledky by měly být vidět již v příštích šesti měsících.

Foto: Egypt HRG

Foto: Egypt HRG

Podle ministra je třeba zlepšit turistickou infrastrukturu v zemi, intenzivněji spolupracovat se zahraničními partnery v oblasti cestovního ruchu, úzce spolupracovat s národním leteckým dopravcem EgyptAir a podporovat charterové a nízkonákladové dopravce s cílem dostat do Egypta více turistů, přilákat do země zahraniční investory, více podporovat trend udržitelného cestovního ruchu zejména v oblasti ubytování a dopravy a zlepšit služby v turistickém ruchu tak, aby vyhovovaly světovým standardům.

Egypt zaznamenal výrazný úbytek zahraničních turistů po říjnovém teroristickém útoku na ruské letadlo, při kterém zahynulo všech 224 lidí na palubě. Egypt, který je na cestovním ruchu výrazně závislý, tak od listopadu loňského roku přišel o příjmy ve výši přibližně 1,3 miliardy dolarů a počet turistů v jinak vyhledávaném letovisku Sharm el-Sheik byl letos v lednu o 85 procent nižší než v lednu loňského roku.

 

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..