Zprávy

Novinky z francouzských Alp

Ačkoli je letos počasí v Evropě nevyzpytatelné, alpská horská střediska jsou na zimní sezonu skvěle připravena a přicházejí s mnoha novinkami. Seznamte se s nabídkou nových technologických zařízení ve francouzských Alpách.

Foto: Atout France/Stéphane Frances a Jean François Tripelon-Jarry
Foto: Atout France/Stéphane Frances a Jean François Tripelon-Jarry

Nové sedačkové lanovky v Courchevelu

Dvě nové 6místné sedačky se zpomaleným nástupem, z nichž jedna je navíc vybavena plexisklovým krytem, nahrazují vlek Foret a lanovky Aiguille du Fruit a Gravelle. Tyto rychlejší sedačkové lanovky jsou pohodlnější a mají vyšší přepravní kapacitu, která umožní rychlejší spojení mezi různými částmi střediska. Nově také bude tuto zimu zřízen freeride prostor Liberty Ride du Tétra, který je sice zabezpečený horskou službou, ale není upravován rolbami.

Nahrazení sedačky Colosses v La Plagne

Původní 4místná sedačková lanovka je od této zimy nahrazena novou 8místnou a její přepravní kapacita tak stoupne z 2400 na 4000 osob za hodinu.

Bob Park ve Valfréjus

Letos v zimě nově otevřená veřejně přístupná sáňkařská dráha je dlouhá 2 km, má klopené zatáčky, tunel, časoměřičský úsek a osvětlení pro noční sjezdy.

Nová 6místná sedačka a nová lanovka La Loze v La Tania

Středisko La Tania letos nahradilo původní 4místnou kabinkovou lanovku La Forêt novou 6místnou sedačkovou lanovkou se zpomaleným nástupem a plexisklovým krytem (doba jízdy 6 minut). Díky této výměně budou lyžaři moci bez sundání lyží projet celý zalesněný sektor středisek Praz a La Tania. Ve středisku došlo rovněž k výměně lanovky La Loze, kterou nahradila nová 4místná sedačková lanovka se zpomaleným nástupem. Sedlo Col de la Loze a jeho překrásné panorama se tak stává přístupnější cestou do celé obrovské oblasti 3 údolí.

Nová sedačková lanovka ve Val d’Allos

V lyžařské oblasti Val d’Allos/Le Seignus nahradili starou lanovku Clos Bertrand novou 6místnou sedačkovou lanovkou se zpomaleným nástupem, která zlepšuje dostupnost střední části lyžařské oblasti.

Nová modrá sjezdovka v Les Menuires

La pointe de la Masse se otevírá většímu počtu lidí, protože nově otevřená modrá sjezdovka Le Bouquetin začíná na jeho vrcholu. Začátečníci mohou od nynějška lyžovat na celém území střediska díky rozšířené síti modrých a červených sjezdovek. Nepřijdou tak o výjimečné panoramatické výhledy na masiv Tarentaise, údolí Maurienne, oblast Vanoise a Mont-Blanc.

Zábavná Eskymácká sjezdovka (Piste des ­Inuits) v Méribelu

Svět Eskymáků (Inuits) je zábavná zóna střediska Méribel, letos se rozroste o 2 naučné stezky v lese kolem letiště. Celou sezonu pak v eskymácké vesničce uprostřed sjezdovky probíhá animační program – záhadný rybolov, stavení iglú, ­bitvy sněhovými koulemi atd. Eskymácký svět je ideální pro rodiny s dětmi.

Více www.rendezvousenfrance.com

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button