Partnerská sekceZprávy

Dvě restaurace v Chorvatsku získaly michelinskou hvězdu

Partnerský článek

Restaurace Pelegrini v Šibeniku a 360° v Dubrovníku získaly jednu michelinskou hvězdu, zatímco seznam restaurací s michelinským doporučením (s označením příboru) se rozrostl o 24 nových podniků. Je to výsledek návštěv chorvatských restaurací profesionálními michelinskými inspektory, kteří v průběhu roku 2017 objížděli restaurace po celé zemi. Nový průvodce po Chorvatsku byl zveřejněn na stránkách společnosti Michelin, celosvětově nejvýznamnějšího a nejuznávanějšího průvodce po restauracích.

Foto: Maja Danica Pecanic

„Chorvatsko má své místo na kulinářské mapě světa, což si každopádně také zasloužíme. Nové michelinské hvězdy a doporučení jsou pro chorvatské restaurace důkazem toho, že naše gastronomická scéna splňuje velmi náročná mezinárodní kritéria kvality. Michelin je světovým synonymem výtečnosti v gastronomii a michelinská označení poskytují vynikající propagační potenciály, které budou destinace, v nichž se nacházejí vybrané restaurace, které se tím dostaly do exkluzivního okruhu nejlepších restaurací na světě, umět zhodnotit. Chorvatské turistické sdružení bude i nadále provádět četné aktivity za cílem umístění naší země na trhu jako atraktivní turistické destinace s bohatou gastronomickou nabídkou,“ uvedl ředitel Chorvatského turistického sdružení Kristjan Staničić.

S letošním výběrem má Chorvatsko celkem tři restaurace s michelinskéou hvězdou a 55 restaurací s michelinským doporučením. Dodáváme, že letos byla poprvé udělena také michelinská označení Bib Gourmand, která získaly čtyři restaurace: Konoba Mate (Korčula), Dunav (Ilok), Vuglec Breg (Krapina) a Konoba Fetivi (Split). Je řeč o označení, které je udělováno restauracím nabízejícím kvalitní menu za přijatelné ceny. Tímto výběrem si rovněž na michelinské mapě kromě Istrie, Dubrovníku a Záhřebu, které byly zapsány v loňském roce, našly své místo i mnohé další destinace, jako je Šibenik, Split, Ilok, Korčula, Krapina, Lovran, Osijek, Varaždin, Velika Gorica, Zadar a další.

Zařazení nových restaurací do michelinského výběru je silným stimulem pro další průběžné zdokonalování domácí gastronomické scény, ale i velkou globální propagací Chorvatska jako špičkové gurmánské destinace.

 

 

Související články

Jeden komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button