Nezařazené

Nová poštovní známka připomíná 130. výročí narození Franze Kafky

Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR při příležitosti 130. výročí narození proslulého spisovatele vydalo novou poštovní známku Franz Kafka. Autorkou výtvarného návrhu je akademická malířka Marina Richterová, liniové kresby a rytiny se ujal grafik a rytec Miloš Ondráček. Nová poštovní známka byla představena na půdě hotelu CenturyOldTown Prague. Právě s budovou hotelu je úzce spjat život známého spisovatele, 14 let zde pracoval pro Dělnickou pojišťovnu, která tu začátkem 19. století sídlila.

Ing. Břetislav Janík, ředitel odboru známková tvorba České pošty Foto: Privilege PR
Ing. Břetislav Janík, ředitel odboru známková tvorba České pošty Foto: Privilege PR

 

Nová poštovní známka FRANZ KAFKA v hodnotě 20 Kč (písmeno E – obyčejná zásilka do evropských zemí) připomíná významné 130. výročí narození světoznámého spisovatele. Tato událost je jednou z mnoha, kterou si pro milovníky autora v rámci oslav připravila Společnost Franze Kafky. Další dík patří také Česko-izraelské smíšené obchodní komoře a společnosti Accor, která pro slavnostní večer propůjčila prostory hotelu CenturyOldTown Prague a ujala se pozice hostitele akce.

 

Foto: Česká pošta
Foto: Česká pošta

Jsme velice rádi, že jsme mohli být v roli hostitele při tak příjemném setkání, jakým bylo představení nové poštovní známky s Franzem Kafkou,“ hodnotí spolupráci Daniela Nová, marketingová manažerka společnosti Accor a dodává: „V budově, ve které probíhalo slavnostní odhalení poštovní známky, trávil autor 14 let svého života, coby řadový pracovník Dělnické pojišťovny. Na počest výročí známého spisovatele jsme také doplnili uniformy personálu – barmani mají na zástěře vyšitou část díla v originálním rukopise autora, ostatní personál má na límečku výšivku podpisu Franze Kafky. Těší nás, že jsme památku slavného spisovatele mohli uctít právě zde, v našem hotelu.

 

Známku o rozměrech 30 x 52 mm, která bude vydávána v sešitkové úpravě po 8 kusech, vytiskla Poštovní tiskárna cenin Praha, a.s. Na zadní straně známkového sešitku je u levého okraje umístěno logo České pošty a pod ním je hologram, který slouží jako ochranný prvek. Se známkou se vydává obálka prvního dne vydání včetně příležitostného poštovního razítka.

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by vás zajímat
Close
Back to top button